Dobrá Voda – Lažiště 3:3 (1:2).

Domácí v uplynulé sezoně skončili druzí v tabulce, Lažišťští spadli z krajského přeboru. Očekává se, že oba týmy budou patřit ke spolufavoritům soutěže. „Oba celky měly dobrý vstup do soutěže a získaly po devíti bodech. Cílem bylo na Dobré Vodě neprohrát, což se nakonec podařilo. Na druhé straně však musím říci, že z těch čtyř zápasů to byl zatím nejslabší tým, proti kterému jsme hráli. Proto mě zase na druhé straně mrzí, že jsme nevyhráli, což jsme si však zapříčinili sami,“ hodnotil utkání v Dobré Vodě lažišťský trenér Jan Pasák.

Dobrý poločas

Po prvním poločase vedli hosté 2:1 a vše nasvědčovalo tomu, že by si mohli odvézt všechny tři body. „Vstup do utkání jsme měli velice dobrý a šli do vedení. Avšak místo toho, abychom dál hráli aktivně, tak jsme se zatáhli, soupeř získal půdu pod nohama a vyrovnal. Ke cti kluků patří, že se znovu zvedli a po akci Hrbka nás dostal znovu do vedení Brzobohatý. V poločase jsme tedy vedli a vypadalo to docela dobře,“ vrací se k prvnímu poločasu trenér.

Nakonec plichta

Lažišťské může mrzet především vstup do druhého poločasu, který jim vůbec nevyšel. „Úvod druhé půle byl hodně smolný. Hned po dvou minutách jsme si po nedorozumění beka s brankářem prakticky dali vlastence. To nás určitě trochu srazilo do kolen. Po pár minutách jsme znovu chybovali a domácí šli dokonce do vedení. Naštěstí se nám podařilo znovu zmobilizovat síly a dokázali alespoň vyrovnat na 3:3,“ dodal ke druhému poločasu Jan Pasák.

Tři červené

Výčet karet udělených v utkání naznačuje, že se asi hrálo pěkně ostře. Domácí dostali dvě červené, hosté jednu. „Zápas byl zdravě vyhecovaný, ale ty první karty byly vesměs za zbytečné řeči na hřišti, a to na obou stranách. U nás byl vyloučen Chvosta, když nejprve úplně zbytečně komentoval pískání rozhodčího, pak přišel skluz na žlutou kartu, bohužel byla druhá a pak červená. U soupeře dostal střelec Koptyš dvě žluté za mluvení, druhý hráč za faul. Hráči si musejí uvědomit, že v současné době, kdy už nejsou podmíněné tresty, každá taková nesmyslná karta jejich tým strašně oslabuje,“ upozorňuje lažišťský trenér.

Nyní doma

V dalším kole přijede do Lažiště celek Horní Plané. „Doufám, že doma navážeme na vítěznou šňůru z úvodu této sezony. Pokud chceme hrát o nejvyšší příčky, tak zkrátka doma musíme vyhrávat,“ dodává Pasák.