Lažiště – Kaplice 1:8 (1:3). Po dvou porážkách v soutěži trenér domácích tentokrát se sestavou hodně zamíchal. Navíc ke zraněným hráčům se přidal brankář Vitáček. A protože nebyl k dispozici ani druhý brankář, do branky se postavil Michal Kahuda, který ve velké fotbalové brance chytal naposledy někdy před čtyřmi roky.

Domácí vedli

Dlouho to na takový debakl vůbec nevypadalo. Naopak, domácí dokonce od 9. min. vedli, střelu Hrbka jeden z hostujících obránců tečoval tak, že míč přelétl nad bezmocným brankářem do sítě. Hosté měli neustálou převahu, domácí několikrát podržel brankář Kahuda. Ve 25. min. dokonce kryl i pokutový kop Bernáta, jemuž předcházel faul domácího Vávry na Houšku. Vše nasvědčovalo na střelecké trápení hostů, ale to ukončil v 32. min. Houška. Ten po zaváhání Faláře a Kahudy vyrovnal na 1:1 a spustil tím brankostroj hostů. V 35. min. ještě z ojedinělého útoku zahrozili domácí, ale střela Tesárka do skrumáže byla sražena. Tlak hostů ale sílil a v 37. min po rohovém kopu se hlavou trefil Bernát a o minutu později Friedl upravil na 1:3. Ve 44. min. po hlavičce hostů Kahuda reflexivně kryl.

Kanonáda

Druhý poločas zahájili domácí aktivně, ale jejich pokusy hostující obrana odvrátila. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, po jednom z nich v 54. min. Pulec přestřelil opuštěnou branku domácích, v 62. min. střela hostů jen těsně minula levou tyč Kahudovy branky. Od 63. minuty hosté zase začali trefovat branku a pokračoval jejich brankostroj v tomto sledu: 63. min. Houška, 66. min. Pulec, 69. min. Friedel. Domácí obrana se úplně rozsypala a na osamoceného a bezmocného Kahudu se valila jedna pohroma za druhou. Ten musel do konce zápasu kapitulovat ještě dvakrát, v 81. min. ho překonal Pulec a skóre zápasu uzavřel v 86. min. Houška.

S Olešníkem

Přestože domácím stále chybí několik zraněných hráčů, první zápasy v krajském přeboru naznačily, že budou mít v soutěži velké problémy. Výkon mužstva ve druhém poločase odpovídal spíše okresnímu přeboru. V dalším kole se Lažiště utkají na vlastním hřišti s mužstvem Olešníka. Zápasu přidává na zajímavosti to, že hosté si z posledního kola odnesli podobný debakl jako domácí, když doma podlehli Českému Krumlovu 1:6.