Kádr týmu se na několika postech obměnil a Lažišťští museli řešit i trenérský post, když Libor Žák odešel do Vodňan. Na jeho místo se podařilo získat Pavla Bělouška. „Do Vodňan odešli Sýs a Beneš, bratři Cimlové odcestovali do Ameriky. Naopak jsme z Lenory získali Lukáše Jančoviče a Dolníka, z Vlachova Březí Hubáčka, ze Záblatí Alberta, na hostování ze Strakonic přichází brankář Kovařík, který tam chytal dorosteneckou divizi, ze Šumavských Hoštic na půl roku na hostování přišel Bártík a vrací se Pavel Hodina z angažmá v zahraničí,“ vrací se ke změnám v kádru předseda fotbalového klubu Zdeněk Harant.

Příprava

Výsledkově se sice Lažišťským v přípravných duelech nedařilo, ale je třeba si uvědomit, že měli za soupeře hodně silné celky. „Měli jsme navíc problémy se složením kádru. Jirka Tesárek prakticky naskočil až do posledního zápasu s Chanovicemi, Lukáš Jančovič hrál naopak jen ten s Prachaticemi a Pavel Hodina zatím pro zranění nehrál vůbec,“ vypočítává zranění Zdeněk Harant a pokračuje: „I když to výsledkově nebylo příznivé, v poli jsme se soupeři drželi krok. Musíme si také uvědomit, že pokud nebudeme v ideální sestavě, podobným soupeřům jen těžko můžeme konkurovat. V posledním přípravném zápase nyní doma s Chanovicemi jsme sice prohráli 2:3, ale bylo minimálně na remízu, dvě tutovky jsme zahodili. Ještě jsou okénka v obraně, které, jak doufám, zalepíme nastoupením Pavla Hodiny. Vzadu hraje prim Brzobohatý, kterého by Hodina měl vhodně doplnit. Pokud budeme mít dopředu kompletně Tesárka s Jančovičem, dodá to síle našemu útoku.

Těžká sezona

Start do sezony nebude vůbec jednoduchý, zítra od 17 hodin hostí celek z Prachaticka Tábor. Ten bude v této sezoně patřit mezi spolufavority. Již loni hrál velmi kvalitní fotbal, ale v tabulce jej srazil dolů trest v podobě odečtu bodů. „Máme doslova vražedné rozlosování na začátek sezony. Přijede nejprve Tábor, který by měl hrát o postup do divize, pak jedeme do Českého Krumlova a ve třetím kole přijede k nám do Lažišť další spolufavorit soutěže z Kaplice. Bude to hodně náročný začátek, ale jako nováčka nás nečekají žádné snadnější zápasy. My se musíme hlavně soustředit na záchranu soutěže. Dokud se jen vyhrávalo, bylo to jednoduché. Jak já tvrdím, důležitá je parta, jak se kluci dokáží stmelit ve chvíli, když by se třeba výsledkově nedařilo. Je třeba držet při sobě a pokusit se o co nejlepší výsledky,“ hledí střízlivě do sezony Zdeněk Harant a vrací se k zítřejšímu duelu s Táborem: „Soupeř určitě přijede hodně útočně naladěn. Je favoritem utkání. My musíme hrát trpělivě odzadu a pokusit se ho překvapit. Rád bych pozval do hlediště všechny fanoušky fotbalu. Hraje se v neděli odpoledne, tedy široko daleko jediný zápas, a tak věřím, že nás přijdou povzbudit v hojném počtu. Pro nás všechny kolem lažišťského fotbalu to bude hodně těžký začátek, takže podporu diváků budeme potřebovat.“