Navíc se začíná zamotávat situace v divizní soutěži a je reálné, že půjde dolů jeden z Jihočechů. Po půlce sezony to vypadalo na klidné jaro s tím, že v případě, že nikdo z Jihočechů z divize nespadne, půjde z krajského přeboru dolů pouze jeden tým. Nyní to vypadá na dva a všechny tři celky z Prachaticka jsou zamotány do záchranářských bojů.

Dnes od 17 hodin nastoupí doma Čkyňští proti Českému Krumlovu. Celek ze Čkyně je na tom tabulkově zatím nejlépe z našich okresních celků a má na 9. místě 24 bodů. Na jaře se mu však na domácím hřišti vůbec nedaří a dvakrát prohrál. Na jaře uhrál pouhé tři body a povinnost nyní velí bodovat, a to nejlépe naplno. Krumlov však je nesmírně silným soupeřem. Je třetí v tabulce a před týdnem doma jasně bodoval. Pro Čkyňské by mohl být příkladem zápas Lažiště – Český Krumlov, kdy před čtrnácti dny náš další okresní zástupce v soutěži tohoto soupeře porazil. Domácí se budou muset ještě obejít bez potrestaného Babky z utkání s Jankovem.

Také dnes od 17 hodin hrají svůj duel Prachatičtí. Ti zajíždějí do Týna nad Vltavou a tabulka jasně vypovídá o tom, že půjde o všechno. Domácí jsou předposlední a potřebují bezpodmínečně bodovat, aby jim soupeři před nimi neutekli. Sice mají před sebou ještě dohrávku, ale v té přivítají doma druhou Čížovou. Prachatičtí po špatném startu do jara před čtrnácti dny přivezli bod z Veselí nad Lužnicí a v minulém kole vyhráli v okresním derby nad celkem ze Čkyně. Bod z Týna nad Vltavou by byl dobrý, výhra by však přispěla ke klidnějším zápasům v dalším jarním programu. Tatran by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Na domácím hřišti se zítra představí celek z Lažiště. Tabulkově je sice na tom zatím z našich týmů nejhůře, na druhé straně získal na jaře nejvíce bodů, ze čtyř utkání deset bodů. Především na domácím hřišti se Lažišťským daří, porazili zde Jankov 2:0 a již zmiňovaný Český Krumlov 3:0. V minulém kole přivezli Lažišťští výborný bod ze hřiště písecké zálohy. Zítra nastoupí proti celku z Roudného, který před jarem výrazně posílil kádr. Na to však v Lažištích nesmějí hledět a musejí hrát svou hru ze zajištěné obrany s rychlými brejky. Trenér Žák samozřejmě nebude mít k dispozici v Prachaticích zraněného Mináře, ale věří, že ostatní drobná zranění budou do utkání doléčena, aby mohl jeho celek vyrazit na soupeře v plné síle. Lažišťským půjde o každý bodík, čeká je totiž v dalších kolech velice náročný program, když jedou nejprve do Kaplice a poté do Veselí nad Lužnicí.