Jako první se dnes představí hráči Lažiště. Ti zajíždějí na horkou půdu Hluboké nad Vltavou a hraje se již dopoledne. Po výhře nad Týnem nad Vltavou se Lažišťští odpoutali od dvojice Dražice – Chýnov, která uzavírá tabulku. Každý zisk však je třeba potvrdit. Tentokrát to platí dvojnásob, protože Hluboká má v tabulce pouze o jediný bodík více než celek z Prachaticka. „Každý bod ze hřiště soupeře má svou váhu a zvláště z Hluboké. Udrželi bychom se v kontaktu se soupeři před sebou. Samozřejmě bychom nejméně bod chtěli získat,“ burcuje hráče před utkáním šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.


Na domácím hřišti hrají tentokrát pouze Čkyňští, kteří by se mohli vézt na vítězné vlně. Před čtrnácti dny vyhráli 4:2 nad Lažišti a před týdnem 3:2 ve Veselí nad Lužnicí. Jednak tedy výborných šest bodů a jednak dobrá střelecká forma. Dnes odpoledne však přijede Kaplice, která patří mezi spolufavority letošního soutěžního ročníku. Na druhé straně je však pravda, že Kapličtí tentokrát až tolik roli spolufavoritů nenaplňují a již ztratili dost bodů. Šance by tedy mohly být hodně vyrovnané. „Chceme potvrdit body z Veselí. Jsme si vědomi síly Kaplice, ale myslím si, že letos je každý soupeř hratelný,“ zve na dobrý fotbal vedoucí čkyňského celku Michal Uhlík. Pokud se podaří Čkyňským získat všechny tři body, budou v průběžné tabulce soutěže v naprosto klidných vodách tabulky.

Dnes odpoledne se představí v akci i prachatický Tatran, ten hraje v Jindřichově Hradci. V této fázi soutěže se spíše čekalo, že bude postavení těchto dvou celků v tabulce naprosto opačné, ale realita hovoří o tom, že je Hradec hned za špicí soutěže, naopak Prachatičtí se potácejí ve spodních vodách tabulky. Z trojboje s mužstvy z Písecka nejenže Tatran neuhrál ani bod, ale nevstřelil ani jednu branku. Se sedmi góly je nejhůře střílejícím mužstvem celé soutěže. Prachatičtí již nutně musejí zabodovat, aby se nepropadli na samotné dno tabulky. Zápas v Jindřichově Hradci bude první příležitostí. Tatran evidentně hraje lépe venku než na domácím hřišti.