Možnost k tomu mají již o tomto víkendu, kdy se hraje další kolo. Prachatičtí doma přivítají Čížovou, Lažišťští Týn nad Vltavou, pouze Čkyně jede ven, a to do Veselí nad Lužnicí.

Dnes odpoledne nastoupí prachatický Tatran doma proti ambicioznímu celku z Čížové, který je pátý v tabulce. „Soupeř se v posledních třech kolech opět zvedl a střílí góly jak na běžícím pásu. V minulém kole Čížová vyprovodila pěti brankami Jankov,“ respektuje sílu soupeře prachatický trenér Josef Veselý a dodává: „Pro nás však v tuto chvíli nemůže být jiný cíl než úspěch. Měli bychom být v úplně jiných vodách tabulky než v tuto chvíli jsme. Uvidíme, jak se potkáme s formou. Nebudeme si nic nalhávat, tento týden se opět skoro netrénovalo. Řada hráčů poslala omluvenky pro nemoci a různá pracovní zaneprázdnění. Až na pátečním tréninku uvidím, jak na tom skutečně jsme, koho budu moci v sobotu poslat na hřiště. Musíme si však ještě i před zápasem pořádně v kabině promluvit, abychom zápas zvládli a neudělali žádnou zbytečnou ostudu.“

A právě Čížová se netají ambicemi na co nejvyšší umístění. Proto i na podzim posilovala. „Do týmu přišel písecký Zach, který byl na hostování ve Strakonicích. Posílili i na postu gólmana, místo Jelínka mají na postu jedničky gólmana z Prahy, který chytal vyšší soutěže a je velkou jistotou. Čížová navíc ani venku nebední a hraje otevřený fotbal, střílí hodně gólů. Mají na to vhodné typy hráčů. Je to velmi zkušený tým, který hraje dlouho pohromadě a pro naší juniorku to bude velký oříšek,“ hledí k utkání Veselý.

Čkyňští, kteří jsou díky počtu nastřílených branek o trochu výše než Prachatice, zajíždějí na hřiště nováčka soutěže z Veselí nad Lužnicí. Ten paradoxně doma body většinou ztrácí a venku je zase sbírá. To by mohlo být pro Čkyňské dobrou výzvou. Ti v minulém kole doma porazili v okresním derby Lažiště a v tabulce si mohli trochu oddechnout. Teď je čeká další výzva a minimálně bod by si z Táborska chtěli odvézt. Ve vyrovnané tabulce je každý plusový bodík nesmírně důležitý.

Lažišťští hrají své utkání s Týnem nad Vltavou až zítra odpoledne. Postavení celku z Prachaticka v tabulce jasně velí myslet pouze na vítězství. Trenéři museli v týdnu z hlav hráčů vyhnat porážku ze Čkyně, ale všichni se již připravují na zítřejší utkání. Hra Týna vždy stoupá a padá s výkonem jejich špílmachra Hrdiny. Pokud se Lažišťským podaří pokrýt jeho rozehrávku, vítězství by nemuselo viset vysoko. Pokud získají všechny tři body, nalepí se na vyrovnaný střed tabulky a oprostí se od nejčernějších myšlenek.