Prachatičtí jsou osmí s jedenadvaceti body, což by se mohlo zdát po patnácti kolech dostačující pro klidnou zimní přípravu. Hůře jsou na tom Čkyňští, ti jsou dvanáctí se šestnácti body. Třetí rok v krajském přeboru je pro ně hodně kritický, začátek sezony vůbec nevyšel, trochu oddychnout si mohou hráči, fanoušci i vedení klubu po posledních třech výhrách. Všichni jsou si však vědomi, že je to jen první krůček k úspěchu v této sezoně, která ještě bude nesmírně náročná.

Krajský přebor je letos nesmírně vyrovnaný, prakticky každý může porazit každého a předposlední Jankov dělí od pátých Dražic pouhých devět bodů. Po každém kole se tak pořadí přelévá jak v přesýpacích hodinách. Hodně vzadu jsou Vodňany, které by mohl zachránit asi jen zázrak. O předposlední místo bude ještě velký boj, ale tím to nemusí vůbec končit. „Když se podíváte na tabulku divize, bude jaro strašně náročné,“ glosoval po tomto víkendu prachatický trenér Veselý. Ví, o čem mluví. V divizi jsou přímým sestupem ohroženy dva jihočeské týmy, ten další má jen o dva body více. Pokud z divize půjdou dolu dva Jihočeši, z kraje sestoupí tři týmy, na horší variantu snad ani nikdo nechce myslet.

Jak je vidět, oba naše celky čeká perná zima. Jaro bude o pevných nervech, nikdo nechce sestoupit. V každém zápase půjde o vše, a to i ve víkendové předehrávce.