Čkyně –Vacov 13:0 (5:0)

Už ve 3. minutě se snažil Kuneš přihrát Babkovi, ve snaze zabránit tomu si ale míč do vlastní branky srazil F. Čtvrtník. O minutu později centroval Kotous na Kuneše, který se nemýlil. Úspěšnou úvodní pětiminutovku pro Čkyni uzavřel po přihrávce Turka ml. zblízka Kvapil. Ve 13. minutě se probral i vacovský tým, ale Čejkova střela skončila jen na břevně. Hned z dalšího protiútoku se do šance dostával Kvapil, ve vápně ho ale fauloval Valta a následnou penaltu bez problému proměnil Kuneš. Poločasové skóre stanovil pět minut před pauzou Babka, který z 25 metrů vymetl šibenici Klasovy branky.

Druhý poločas probíhal ve stejné režii – již po deseti minutách vybojoval Kuneš míč u rohového praporku, nahrál Kotousovi a ten na zadní tyči našel Babku, který zvýšil už na šestibrankový rozdíl. Po hodině hry z dálky napřáhl Král, jeho střelu brankář Klas ml. neudržel a Kuneš z bezprostřední blízkosti završil hattrick. O minutu později se Kuneš mohl radovat znovu, když Babka zachytil vacovskou rozehrávku a poslal mu přesnou nahrávku. I další branku, už pátou v zápase, vstřelil Kuneš, když s chladnou hlavou dorazil míč do brány po krásné akci dorostence Uhlíře. V 77. minutě se po rohu Kotouse pro změnu prosadil hlavou Tesař, který nikým neohrožován umístil míč do sítě a zvýšil už na 10:0 pro Čkyni. Ta ale stále neměla dost. Deset minut před koncem utkání se svým prvním gólem v „A“ mužstvu blýskl Uhlíř, když zblízka zužitkoval nahrávku Krále. Na hattrick kromě Kuneše dosáhl také Babka, který po přihrávce Šípa neměl problém prostřelit ze strany brankáře Vacova. V poslední minutě se ještě z dálky trefil Šíp a stanovil tím konečný výsledek zápasu 13:0.

Čkyně si tak zajistila první místo po základní části s úctyhodným skóre 30:3, když kromě zápasu s kombinovaným týmem Strakonic neztratila ani bod. Příští týden se utká s Osekem o celkové prvenství

Vladan Pokorný, trenér SK Čkyně: „Utkání za překrásného počasí jsme chtěli odehrát velmi aktivně, což se nám od začátku dařilo a naše rychlé branky hned v úvodu utkání rozhodly o našem budoucím vítězství. Soutěž se kvapem blíží a každé vítězství je povzbuzující. Nelze ale výsledky v přípravě přeceňovat, utkání o mistrovské body jsou úplně o něčem jiném.“

Branky: 3. vlastní F. Čtvrtník, 4., 14. (pen.), 62., 63., 70. Kuneš, 6. Kvapil, 39., 54., 86. Babka, 77. Tesař, 80. Uhlíř, 90. Šíp.

Sestavy – SK Čkyně: Hoško – Sváta, Ketzer, Turek st., Turek ml. – Babka, Kvapil, Šíp, Král, Kotous – Kuneš (střídali Tesař, Uhlíř, Gerold). SK Vacov: Klas st. – G. Bujok, F. Čtvrtník, Valta, Prokeš – A. Bujok, R. Mach, Uhlíř, V. Blahout – Čejka, J. Blahout (střídal Klas ml.).