Veselí nad Lužnicí - SK Čkyně 2:3 (1:0)

Až do 75. minuty to vypadalo na domácí vítězství, pak však přišla neskutečná desetiminutovka ze strany hostů, kteří třemi rychlými góly zcela otočili celé utkání.

Po oboustranném počátečním oťukávání a po náznacích šancí poprvé brankově udeřilo až ve 40. minutě a z vedení se radovali domácí. Pomalu ze třiceti metrů napřáhl ke střele Lukáš a míč skončil za zády brankáře Hoška.

Ve druhém poločase začali aktivněji hosté, ale Sváta s Kunešem se brankově neprosadili. Naopak se domácí dostali v 66. minutě do dvoubrankového vedení, když Mikeska vrátil do sítě odražený míč. Zlom v utkání přišel čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem sudího Jarolíma. To se podařilo hostujícímu Svátovi snížit a o pět minut později dokonce Kuneš vyrovnal a zápas začínal prakticky znovu. Pomyslný hřebíček do domácí rakve přidal v 82. minutě Fleischmann a dokonale otočil utkání na 2:3. V závěru utkání sice měli domácí ještě možnost srovnat, ale Sváta hosty zachraňoval na brankové čáře. Čkyňští si tak odvezli výborné vítězství a posunuli se v tabulce do její horní poloviny.

„Utkání začalo opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu. Těsně před přestávkou napřáhl z velké dálky domácí stoper a k překvapení všech přítomných míč skončil v brance. Druhý poločas jsme začali aktivně, gól byl na dosah, ale nešťastně odražený míč poslal domácí do dvoubrankového vedení. Nesložili jsme zbraně a střídající hráči patřičně oživili naši hru. Enormní snaha přinesla šance a nakonec tři branky. Povedl se nám dokonalý obrat a za to zaslouží všichni hráči uznání. Čekají nás však další těžcí soupeři, musíme se vyvarovat zbytečných chyb, abychom byli úspěšní,“ zhodnotil utkání čkyňský trenér Vladan Pokorný.