Čkyně – Jindřichův Hradec 1:1 (0:1)

Ve veledůležitém utkání pro oba týmy došlo na dělbu bodů a nakonec byla tato remíza spravedlivá. Hosté vtrhli do utkání jako uragán a již ve 2. minutě měl šanci po centru Beneše na zadní tyči V. Moudrý, ale jeho střela byla slabá. Byli to hosté, kdo byl jednoznačně lepší a aktivnější a domácí zaskočili v 8. minutě, kdy T. Šenkýř našel přesným centrem agilního Beneše a ten střelou k tyči nedal domácímu brankáři Hoškovi šanci – 0:1. Domácí nehráli v prvním poločase dobře a soupeř měl další šanci ve 32. minutě, když Frühauf sám na velkém vápně mířil nad. Jedinou střelou domácích v prvním dějství byla střela Fleischmanna, který vystřeli z voleje po centru Krále, ale mířil přesně do míst, kde stál hostující brankář Hulík.

Ve druhém poločase se hra domácích zlepšila a naopak hráli lépe než hosté. V 73. minutě šel po přihrávce od Babky sám na branku Vondrášek, ale brankář Hulík jej vychytal. Chvíli poté se domácí dočkali, když Kvapilovu střelu ve vápně ještě tečoval Kuneš a míč skončil v síti – 1:1. V závěru se domácí ještě snažili o dokonání zvratu, ale neúspěšně.

„Do základní jedenáctky jsme ještě nenasadili Kotouse a ani Turka mladšího, kteří jsou po zranění a teprve se rozehrávají. Do důležitého utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a soupeř nás přehrával celý první poločas. Nehrál nám střed zálohy, chyběla hlavně hra dozadu. Nedařilo se ani obraně a ani nevím, jestli bych někoho mohl za předvedenou hru v prvním poločase pochválit. O přestávce proběhla v kabině menší bouřka a hra se přece jenom zlepšila, i když to v žádném případě nebylo to pravé ořechové. Podařilo se nám vhodně vystřídat právě na postu defenzivního záložníka a na kraji zálohy. Dali jsme vyrovnávací gól a ještě se snažili o zvrat, což se již nepodařilo. Soupeři z Hradce jsme nedovolili, aby se nám bodově vyrovnal v tabulce, což je důležité, ale opět jsme ztratili dva bodíky, které mohou na konci chybět,“ hodnotil důležité utkání asistent trenéra Čkyně Michal Uhlík a myšlenkami se již dotkl dalšího zápasu: „Příští týden hrajeme v Chýnově a měli bychom být kompletní. Chýnov se nachází v horní polovině tabulky, ale na to my nesmíme hledět a musíme se pokusit ubojovat nějaký ten bodík do tabulky.“
Sestava Čkyně: Hoško – Sváta, Ketzer, Kvapil, Duka – Král, Babka, Vondrášek, Toman (35. Kotous) – Kuneš, Fleischmann (46. L. Provod, 86. V. Turek ml.).