Milevsko již v minulé sezoně hodně tlačilo na později postoupivší Písek a i v této sezoně se netají ambicemi na čelo tabulky. Favorit utkání tedy byl dán předem.

Výsledek utkání by mohl svádět k názoru, že to bylo jednoznačné utkání, ale pohled na hřiště tomu nenasvědčoval. Spíše by se dalo říci, že vysoká výhra vyplynula ze zkušenosti domácích hráčů. „Ve vyronaném prvním poločase jsme měli v první půlhodině možná i o něco více míč na kopačkách. V 10. minutě postupuval z pravé strany sám na branku Kotous, ale ještě volil přihrávku na penaltu, kde však již nikdo z našich hráčů nebyl. Kotous měl možnost reparátu, šel znovu sám na bránu, ale pouze trefil brankáře Pavla Janoucha. Deset minut před půlí jsme ale inkasovali. Po faulu Tesaře na Novotného se kopala penalta a Petr Janouch dostal domácí do vedení,“ přiblížil stěžejní momenty první půle vedoucí čkyňského celku Michal Uhlík.

Po návratu z kabin se snažili hosté stav vyrovnat, ale zkušený domácí celek byl proti a své vedení ještě pojistil. „I na začátku druhé půle jsme měli mírnou převahu, ale k vyrovnávací brance to nevedlo. Naopak po chybě Lukáše Provoda zvýšil Novotný na 2:0. Stejný hráč pak přidal i třetí branku. Naši kluci však nesložili zbraně a v 79. minutě snížil Michal Kuneš na 3:1. Pak šel ještě sám na bránu Lukáš Provod, ale trefil jen gólmana. Stejný hráč pak trefil ze šestnáctky tyč odkryté domácí branky. Tečku za zápasem udělal domácí Škulina, když střelou z velkého vápna přesně k tyči nedal Ranglovi šanci,“ přiblížil druhý poločas Michal Uhlík.

Nyní hrají Čkyňští doma proti celku Bavorovic. Ten v minulém kole doma rozstřílel Chýnov vysoko 6:2 a patří ke zkušeným celkům přeboru. Zápas začíná v sobotu od 17 hodin.