Tým trénuje každý den, což je pro drtivou většinu hráčů úplná novinka. „Myslím si, že na krajský přebor je tréninková morálka docela slušná. Jediné, co mě mrzí, je šířka kádru. Ten je v současné době hodně úzký,“ hovoří o přípravě svého týmu trenér Vladan Pokorný.

Čkyňské fotbalisty v současné době trápí hodně velká marodka. Před startem sezony to přidělává všem kolem týmu vrásky na čele. „Zraněných je až přespříliš a myslím si, že někteří z nich s aktivní kariérou asi skončili již definitivně. Robert Provod je po operaci křížového vazu, ten by se snad měl do týmu ještě do soutěže vrátit. Do přípravy by se měl pomalu zapojit i Vlasta Babka, který je po operaci ramene. S ostatními zraněnými asi již nemůžeme vůbec počítat,“ hledí na marodku trenér Pokorný a pokračuje: „Franta Fleischmann má štěpy v obou kolenou, ten asi již nebude. Lukáš Provod se sice dal po zranění dohromady, ale obratem nám oznámil odchod do Rakouska.“

Samostatnou kapitolou týmů z našeho příhraničí jsou pracovní povinnosti hráčů. Tyto problémy se nevyhýbají ani Čkyňským. „Někdy to jde skloubit opravdu těžko. Máme tady vojáky, policisty i kluky, kteří pracují v zahraničí. Jedni mají dané služby a někdy to zkrátka nejde vyměnit, ti, co dělají za hranicemi, si také nemohou diktovat, kdy půjdou do práce. Tady je největší problém v týdnu při trénování. Z pracovních důvodů nyní chyběli například Venca Tesař, Petr Vondrášek, Aleš Duka. Na dovolené je brankář Vašek Rangl. Proto nás bylo v Prachaticích tak málo,“ dodává trenér.