Trenér prvního týmu Tatranu Prachatice a současný šéf oddílu Josef Veselý slavil padesátiny a pozval si hráče, se kterými hrál ve stejných barvách. V sestavě hostů se sice nobjevili avizovaní František Straka s Jiřím Kotrbou, neboť je vázaly povinnosti k nedělním mistrovskému zápasu Dynama s Kladnem, jinak však v sestavě nebylo jiných hráčů než ligových. Jen namátko připomeňme v brance neprůstřelného Hejníčka, duší Jihočecha, i když jinak Moraváka. V zadní řadě hrál nepřekonatelný Wohlgemuth, vedle něho Frydrych, tak trochu světoběžník a někdo z hráčů na něho prozradil, že má ještě o křížek více než oslavenec. Jména Čížek, Skála, Ryneš, Orlíček či Hajšman, ta všechna stále zní.

V sestavě domácích sice nebylo prvoligových hráčů, ale přesto sestava jako zvon. Domácí fanoušek si musel jen povzdychnout, kdypak bude mít trenér áčka či béčka Tatranu k dispozici na utkání devatenáct hráčů a především bojovníků, jako tomu bylo v pátek večer. Ještě než dal rozhodčí Fišer pokyn ke hře, podarovali a popřáli vše nejlepší Josefu Veselému prezident Tatranu a zástupce hlavního sponzora A. Pokorný a člen výboru oddílu K. Sláma. Hosté předali svému bývalému spoluhráči dva dresy, první tradiční černobíle pruhovaný a druhý současný, ve fialovém provedení, který tak hráčům Dynama sluší.

Tatran Prachatice – Dynamo České Budějovice staré gardy 0:5 (0:2). Úvod utkání byl podle očekávání, hosté obsadili půlku Tatranu a v jeho zadních řadách bylo pořádně horko. Parádně si zachytal Zdeněk Chocholouš. Hned z prvního útoku vyboxoval ránu Ryneše do levého horního růžku a poradil si i s dalšími nesčetnými střelami. Odolával až do 25. minuty. I domácí předtím měli šance, Kahudova tvrdá střela však minula branku, ta Vojtova neměla razanci a dvakrát se neprosadil Vincenec. Ve 25. minutě Chocholouš vyrazil Zaymlovu střelu, míč se odrazil k neobsazenému Kolářovi, který kolenem otevřel skóre. O tři minuty později zvýšil na 0:2 Frydrych. Z hranice šestnáctky vyslal křižnou střelu, která si našla místo u tyče. Hned po změně stran měl hodně práce Hejníček se střelou Vincence, ale nadvakrát to všechno zvládl. Vzápětí Pánek odcentroval na Vojtu, ale ten gólmana neprostřelil. Do druhého poločasu došlo i na několik změn v sestavách. V domácí brance se například objevil Horejš, který nahradil Chocholouše, jenž se v prvním poločase zranil. V dresu hostů se objevil Veselý. První půle jej příliš neunavila, tak zářil právě teď. V 61. minutě zvýšil nekompromisní střelou na 0:3. Poté Hejníček, který byl snad všude, zlikvidoval čtyři střely domácích fotbalistů. Hráčům Dynama se však dařilo i v útoku a Veselý zvýšil již na 0:4. Král večera byl následně faulován a z nařízené penalty zvýšil na 0:5 M. Wolf. Pět minut před závěrečným hvizdem měli domácí obrovskou šanci vymazat Hejníčkovi z konta jeho nulu. Za ruku v šestnáctce nařídil proti hostům rozhodčí Fišer pokutový kop. K míči se postavil Tischler, ale Hejníčkovu branku vysoko přestřelil. Stav se již nezměnil a hráči se přátelsky rozloučili. Zatím jen na hřišti, protože večer pokračuje posezením v jedné z prachatických restaurací. Všichni Josefu Veselému přejí ještě plno dobře prožitých let, hlavně zdravíčko a samozřejmě i šťastnou ruku s prachatickým fotbalem.

Sestavy – Tatran Prachatice: Chocholouš – Marek, J. Jedlička, B. Jedlička, Toncar – Pánek, Vincenec, Mádl, Tischler – Veselý, Kahuda. Střídali Horejš, Janoušek, Hanuš, Karabáš, Bízek, Sysel, Lorenc, Vojta. Dynamo České Budějovice: Hejníček – Marek, Klement, Wohlgemuth, Frydrych – Čížek, Ryneš, M. Wolf, Zayml – Kolář, P. Wolf. Střídali Skála, Orlíček, Andrle, Hajšman. Výborně utkání rozhodoval sudí Vladimír Fišer.