V úvodním utkání soutěže si Prachatičtí přivezli z Písku jednobrankovou porážku. Od té doby již uteklo hodně vody, ale postavení obou celků se v tabulce nemění, Písek je stále před Tatranem. „V Písku jsme věděli, že to nebude jednoduché, protože jim nastupuje pět či šest hráčů, kteří již okusili třetí ligu. Smolně jsme prohráli, když jsme měli možnost na vyrovnání. Rozhodla tam zkušenost. Teď jsme se již v kraji rozkoukali a myslím si, že by to mohl být pro diváky docela zajímavý zápas,“ vrací se ještě myšlenkami k prvnímu vzájemnému duelu sezony prachatický trenér Josef Veselý.

Prachatičtí nyní dvakrát venku remizovali shodnými výsledky 2:2. Doma by teď již potřebovali vyhrát. „Ty dva body ze hřišť soupeřů, kterých ale mohlo být více, protože jsme byli lepší, musíme nyní potvrdit vítězstvím. Pořád není bodů nazbyt. První tým Písku sice jede do Liberce, ale kádr béčka se točí kolem zkušených hráčů, například Slezy a Zacha. Vedle nich nastupují mladí hráči, kteří se chtějí ukázat trenérům prvního týmu. Soupeř hraje na špic soutěže a má opravdu silný tým. Určitě nepřijedou bednit a hrát zanďoura. Mohl by to být pěkný otevřený fotbal. My také nemůžeme bednit, potřebujeme vyhrát,“ hledí k zápasu trenér Josef Veselý.

S přicházejícím horším počasím bývají problémy s marodkami v týmech (viz. Jankov, který dnes nehraje z důvodu chřipkové epidemie). V Prachaticích by však žádné problémy být neměly. „Na dlouhodobé marodce jsou Kamil Ryšánek a Lachkovič. Základní sestava, se kterou jsme začali před týdnem v Kaplici, pravděpodobně začne i dnes. Dorostenec Cais by tedy měl začít na hrotu útoku. Na lavičce budou připraveni další tři dorostenci Granov, Staněk a Kouba,“ upřesnil k sestavě trenér a dodal: „Ještě bych rád upozornil fanoušky, že se tentokrát hraje již dnes, tedy v sobotu, od půl druhé.“

I druhý okresní zástupce v soutěži ze Čkyně nastoupí k utkání na domácím hřišti. Přijede celek z Týna nad Vltavou. Ten v minulém kole doma prohrál v povltavském derby s Hlubokou a podal hodně podprůměrný výkon. „Na to my nesmíme hledět a musíme se soustředit na vlastní výkon,“ upozorňuje asistent trenéra Čkyně Michal Uhlík. V prvním kole v Týně nad Vltavou Čkyňští prohráli 1:2. Začátek sezony měli celkově horší a zlepšení přišlo až v posledních kolech.

„Pokud dnes nad Týnem nezvítězíme, naše minulá výhra na béčku Sezimova Ústí by vůbec nic neznamenala,“ říká Michal Uhlík a naráží na fakt, že se tabulka nesmírně vyrovnala. Odtrhly se pouze poslední Vodňany, pak je od patnáctého místa k pátému rozdíl pouhých devět bodů. Čkyňští se vezou na vítězné vlně, doma vyhráli nad Bavorovicemi a Vodňany, před týdnem senzačně přivezli tři body ze hřiště lídra tabulky. „Kluci si musejí uvědomit, že jen výhra přinese klid do zimní přípravy. Dotáhli bychom se bodově právě na celek Týna a dorazili další soupeře,“ dodává asistent trenéra Uhlík.