Začátek utkání byl pro domácí katastrofární, již ve 2. min. získal hostům vedení po chybě v domácí obraně Frnoch a v 7. min. po perfektní akci Babky hostující Toncar získal dvoubrankové vedení. Domácí odpověděli ve 14. min., kdy novic v dresu domácích Lukáš Jančovič s přehledem přehodil hostujícího golmana Rusinu. Ve 25. min. kopal rohový kop Nitranský a Frnoch nikým neohrožován hlavou získal pro Tatran opět dvoubrankové vedení. Ve 34. min. po pravém křídle unikl další nováček v domácím dresu Hubáček (přišel z Vlachova Březí), který se dostal sám před hostujícího gólmana, ale jeho střela těsně minula branku. Ve 40. min. fauloval obránce Falář hostujícího útočníka Šicnera, přišel pokutový kop, který ovšem Koršala kopl tak špatně, že gólman Vitáček jeho nepovedenou střelu vyrazil na roh.

Převaha hostů

Ve druhém poločase hosté měli drtivou převahu, kterou dokázali využít v 63. min., kdy z půlky hřiště unikl Iljev, obešel i brankaře a do prázdné branky zvýšil na 1:4. V 83.min. fauloval golman Vitáček nevybíravě Toncara a byla druhá penalta, tuto prováděl Nitranský a střelou do šibenice dal pátou branku. Čtyři minuty před koncem utkání vystřelil za velkým vápnem Michalec a na jeho střelu k tyči byl domácí brankář krátký – 1:6. Lažišťští si za celý druhý poločas nevytvořili žádnou šanci. Jedinou chybu, kterou hostující obrana ve druhém poločase udělala, potrestal v 90. minutě střídající Šlosek a do prázdné branky snížil na konečných 2:6 pro Prachatice.

Jak nastoupili

Sestavy – Lažiště: Vitáček – Dolník (46. Bártík), Falář, Brzobohatý, Zdychynec (46. Šlosek) – Hubáček, Zimmermann, Hrbek, Stupár – Lukáš Jančovič, Albert. Tatran Prachatice: Rusina (46. Dudek) – Lukeš (46. Slípka), Babka (46. Bednár), Koršala, Ryšánek – Toncar, Kubát, Bízek (46. Michalec), Nitranský – Šicner (46. Iljev), Frnoch.