Šumavan Vimperk – Sokol Stachy 3:0 (1:0)

Před novou sezonou Šumavan Vimperk posílil své řady, když na hostování přišel Milan Sedláček a Jan Kurz. Dále do Šumavanu ze Suchdola nad Lužnicí přestoupil zkušený hráč Petr Císař. Naopak z domácího týmu odešlo několik hráčů v čele s matadorem vimperského fotbalu Vladimírem Pešlem.
Za krásného slunečného odpoledne začal zápas smutnou vzpomínkou a minutou ticha za zemřelého předsedu Šumavanu Vimperk Petra Bendu, který náhle zemřel ve čtvrtek 11. srpna.

Vimperští fotbalisté, kteří chtějí hrát v soutěži o příčky nejvyšší, vlétli na svého soupeře hned od začátku. Od prvních minut hráli aktivně dopředu. Domácím fotbalistům vycházela kombinační hra a hostující Stachy měly co dělat, aby udržely bezbrankový stav.

Domácím se odpor hostů podařilo zlomit až ve 31. minutě, když v levém rohu vybojoval míč Ondřej Málek a nádherně našel volného Tomáše Jandu, který rozvlnil sítě soupeřovy brány poprvé. Ve 35. minutě kryl vimperský gólman Jiří Formánek ojedinělou střelu, kterou na jeho branku vyslal kapitán soupeře Ladislav Heidenreich. Ve 38. minutě mohl zvýšit náskok opět Tomáš Janda, ke kterému se dostal míč po krásné akci Jana Děda a Jana Kurze, ale hostující gólman Radim Šebánek se tentokráte vyznamenal a těžkou střelu vyrazil.

Do druhého poločasu nastoupili domácí fotbalisté s cílem ještě své vedení navýšit a pokračovali ve své aktivní hře. A jejich aktivita nesla ovoce hned na začátku druhé půle, když z pravé strany hřiště centroval balon Martin Janda. Na skvělý centr si naběhl Ondra Málek, který hlavou uklidil míč za Šebánkova záda. Soupeř se snažil o snížení dvougólového náskoku Šumavanu, ale k Jiřímu Formánkovi v brance Vimperka se dostával jenom sporadicky. Útočníci hostů navíc stříleli jen z dálky, takže k žádnému většímu ohrožení domácí svatyně nedošlo.

V 56. minutě opět zaúřadoval Ondřej Málek, když nejprve u pravé lajny vybojoval míč Petr Císař, který se pěknou kličkou uvolnil přes bránícího hráče Sokolu Stachy a chytře našel nabíhajícího Málka, který rozvlnil sítě stašské branky potřetí. Celkově dal svojí druhou branku v zápase.

Vimperští fotbalisté i za vysokého vedení nepolevili a stále předváděli atraktivní hru, která se divákům musela líbit. V 68. minutě zahrával Šumavan z pravé strany přímý kop, který na zadní tyči soupeřovy branky málem proměnil Michal Novotný. O minutu později se kopal další přímý kop proti Sokolu Stachy za faul na pronikajícího Jana Kurze. Hráči Šumavanu se opět dostali do gólové situace, jmenovitě Lukáš Sýs a potom Petr Císař, avšak svojí šanci neproměnili. A když v 86. minutě vychytal Jiří Formánek v tváří tvář Miroslava Vozobuleho, skončil zápas vítězstvím Šumavanu Vimperk 3:0.
Příští víkend vyjíždí fotbalisté Šumavanu Vimperk na hřiště Blaníku Strunkovice. První zářijový víkend pak přivítají na svém hřišti ve třetím kole fotbalisty z Vlachova Březí.

Sestava Vimperka: Formánek ml. – Prochaska, L. Sýs, T. Janda, M. Janda, Málek, Děd, Sedláček, Kurz, Novotný, P. Císař. Střídali: Čech, Havlan, Zimmermann. Trenéři: Jiří Formánek ml, Jiří Košnař.
Sestava Sokolu Stachy: Šebánek – Miko, Dvořák, P. Sedláček, Heidenreich, Vozobule, Holzknecht, Šíp, Kraml, P. Záleský, Vrhel. Střídali: Druta, Česánek, Voldřich. Trenér: Záleský.