Čkyně - Český Krumlov 1:0 (0:0)

Domácí, kterým chybělo z nejrůznějších důvodů hned několik hráčů, postavili do hry i šestnáctiletého Josefa Vondráška. Byl tak o celých 27 let mladší než jeho kolega z obrany Václav Turek starší. I přesto ale patřil Vondrášek k nejlepším na hřišti.

Již v 10. minutě mohl jít domácí Sváta sám na branku, zastavil ho ale mylný verdikt asistenta rozhodčího, jenž odmával postavení mimo hru, ve kterém se ale ocitl Kuneš. Zřejmě největší šanci hostů neproměnil v 17. minutě Kolaj, když se objevil sám před brankářem Hoškem, ale trefil pouze jeho nohy. Po půlhodině hry měla Čkyně hned dvě šance. Nejprve zakončoval Kuneš po centru Kotouse, střela se mu ale nepovedla. O chvíli později centroval Vondrášek na Kvapila, ale ani on na brankáře Šillera nevyzrál.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když Kotous využil chyby obrany Českého Krumlova, nahrál Kunešovi, který ale sám před Šillerem neproměnil. Úspěšnější byl v 64. minutě Kvapil, který po přihrávce Kuneše otevřel skóre. Čtvrt hodiny před koncem utkání pronikl po levé straně Kotous, jeho centr se odrazil ke Svátovi, míč mu ale odskočil. V závěrečných minutách si hráči Českého Krumlova vytvořili tlak, přes výbornou čkyňskou obranu se ale k větším šancím nedostali.

Čkyně tak potvrdila, že se jí na vlastním hřišti proti Českému Krumlovu daří a získala první jarní domácí body. V příštím kole se pokusí potvrdit bodový zisk v Písku při utkání s tamní zálohou třetiligového áčka.

Sestava Čkyně: Hoško – Turek ml., Turek st., Ketzer, Vondrášek – Kotous, Šíp, Král, Sváta – Kuneš, Kvapil.

Šimon Blaschko