Čkyně – Třeboň 2:1 (1:1)

„Nastoupili jsme do utkání s favorizovanou Třeboní s tím, že bychom rádi uhráli alespoň bod. Bohužel jsme hned ve třetí minutě udělali v obraně hrubici a soupeř nás ztrestal vedoucí brankou. O pět minut později jsme faulovali v šestnáctce a hosté měli výhodu pokutového kopu. Scénář zápasu tedy hrozný. V tuto chvíli nás však podržel dorostenecký gólman Holfeld, který penaltu chytil,“ shrnul divoký začátek utkání čkyňský trenér Jaromír Kainc. Pak domácí hru vyrovnali, začali se tlačit k brance soupeře a přišlo vyrovnání. Po střele Sváty vypadl gólmanovi Skálovi míč z rukou a Kotous vyrovnal. V prvním poločase se pak již prakticky nic zásadního nedělo a všichni čekali, co vymyslí trenéři do půle druhé.

„Ve druhém poločase jsme začali více vyplňovat střed hřiště a výkon šel nahoru. Vyústěním toho byla parádní trefa Sváty, který trefil přesně šibenici a dostal nás do vedení. Třeboň se nechtěla s porážkou smířit, začala se tlačit před naší branku, ale Holfeld byl skvělý a jejich šance vykryl. Na druhé straně jsme mohli přidat branky i my, jen Babka měl tři hodně dobré šance. Navíc byl Brabec v penaltovém souboji v šestnáctce hostů, ale pokutový kop se nekopal,“ dodal ke druhému poločasu Jaromír Kainc a doplnil: „Pro nás to jsou moc důležité body. Tabulka krajského přeboru je hodně vyrovnaná a pro nás je to taková vzpruha před dalšími zápasy. Teď jedeme do Vodňan a doufám, že kluci podají takový výkon, abychom přivezli alespoň jeden bodík.“

Sestava Čkyně: Holfeld – Turek ml., Šíp, Kvapil, J. Vondrášek – Král, P. Vondrášek (75. Duka), Sváta, Kotous – Babka, Brabec. Trenér Jaromír Kainc.