I když tomu dlouho nic nenasvědčovalo, tým musel až do předposledního kola bojovat o setrvání v soutěži. Jedním z důvodů těchto potíží byla početná marodka a pracovní vytížení některých hráčů. Největším problémem ale byly nepovedené jarní domácí zápasy, ve kterých se Čkyně trápila a neoslnila ani svou hrou. „Až za mnou chodili naši věrní fanoušci s tím, že na ten náš fotbal se nedá dívat. Ale snad jsme to trochu napravili v posledním kole doma s Milevskem, kdy naši hru ocenil i jejich trenér,“ komentoval jarní výkony týmu vedoucí mužstva Michal Uhlík.

Důležitá naopak byla vítězství na hřištích soupeřů, kteří se nacházeli v dolní polovině tabulky, především v Chýnově, Písku nad tamní rezervou a nad okresním rivalem z Lažiště. V těchto zápasech ukázal tým přece jen svou sílu a zkušenost. Tyto vlastnosti pramenily především z výkonů matadorů v týmu Václava Turka staršího, Michala Kuneše a Martina Kvapila, kteří patřili mezi pilíře mužstva. Z mladších hráčů se dařilo zejména Zdeňku Svátovi a Josefu Královi.

Pro klub z obce velikosti Čkyně je důležitá práce s mládeží, začlenění a aklimatizace dorostenců mezi dospělé. V tomto ohledu byla jarní část sezony rozhodně úspěšná, neboť výkony Josefa Vondráška, Jakuba Uhlíře a Aleše Holfelda, kteří dostali šanci zahrát si nejvyšší krajskou soutěž, byly velmi kvalitní a jsou velkým příslibem do budoucnosti. První dva jmenovaní se navíc dokázali probojovat i do sestavy kola.

Cíle pro příští ročník krajského přeboru zůstanou ve Čkyni stejné jako v předchozích sezonách. Hlavním úkolem bude záchrana v soutěži, případně hrát v klidném středu tabulky. Trenér Vladan Pokorný by podle svých slov ještě rád zapracoval na zkvalitnění a zatraktivnění herního projevu mužstva, zvýšení jeho produktivity a odstranění zbytečných chyb v obranné fázi.

V závěru se sluší poděkovat celému představenstvu SK Čkyně, hráčům, realizačnímu týmu a všem, kteří se podíleli na klidném průběhu sezony, zejména předsedovi oddílu Jaromíru Kaincovi.

Šimon Blaschko