Kvalifikace se zúčastnili vítězové jednotlivých okresních přeborů Jihočeského kraje a předposlední tým právě skončeného krajského přeboru. Ten poslední automaticky spadl do příslušného okresu.

Čkyňští byli nalosováni do skupiny s největším favoritem kvalifikace Trhovými Sviny, Vltavou Loučovice a Volyní. Náš okresní zástupce porazil Loučovice 2:0 a Volyni 2:1. Domácímu družstvu Trhových Svinů však podlehl 0:3. Přesto postoupil do semifinále ze druhého místa tabulky.

V semifinále Čkyňští narazili na celek z Hradiště, který je periferií Písku a čerpá právě z tohoto silného klubu. Nicméně čkyňští fotbalisté potvrdili svou sílu a soupeře porazili vysoko 4:0. Tím si zajistili postup do finále a byli jistým postupujícím do krajského přeboru.

Podle předpokladů se po výhře 3:0 nad Novou Včelnicí stal druhým finalistou domácí tým Trhových Svinů a došlo na reprízu vzájemného utkání ze základní skupiny. Ale i ve druhém utkání byli střelecky úspěšnější domácí a výhrou 3:0 si zajistili vítězství v turnaji.

Výsledky utkání o umístění – O 7. místo: Volyně – Jindřichův Hradec 4:1. O 5. místo: Loučovice – Chotoviny 0:0 (pokutové kopy 2:4). O 3. místo: Nová Včelnice – Hradiště 3:1. Finále: Trhové Sviny – Čkyně 3:0.

Dalším úspěchem čkyňského týmu je i to, že byl nejlepším hráčem celého turnaje vyhlášen jejich hráč Tomáš Koloušek.

Přestože si čkyňští mladí fotbalisté zajistili druhým místem účast v krajském přeboru, soutěž nakonec nepřihlásí. „Kluky musím v každém případě za jejich výkon pochválit, ale do kraje jít z organizačních důvodů nemůžeme. Kluci spolu hrají již tři roky a moc nás těší, že jsme v konkurenci ostatních okresních přeborníků takto uspěli. Je to výborná parta, která táhne za jeden provaz a od toho se odvíjejí i výsledky. Sice nám nyní tři kluci odcházejí do vyšší kategorie, ale osa týmu zůstane. Budeme dále hrát v obou věkových kategoriích soutěže na Prachaticku a pokusíme se k fotbalu přitáhnout další mladé hráče,“ doplnil trenér malých fotbalistů Michal Uhlík.