Získali výborných jedenadvacet bodů, které je řadí na deváté místo tabulky. Tým nastoupil na zimní přípravu v polovině ledna, celý tréninkový cyklus se odehrál v domácích podmínkách a hráči pod vedením trenéra Vladana Pokorného zapracovali především na fyzické kondici. I přes mrazivé počasí se na prvním tréninku sešli všichni hráči včetně několika dorostenců, kteří si svými podzimními výkony řekli o šanci být v prvním mužstvu. Kromě nich se hlásila také jediná zimní posila Jiří Tesař, který přišel na půlroční hostování z klubu Praha – Háje (Pražský přebor). Tým naopak opustil Jan Děd, který zamířil na hostování do Vimperka (I.B třída).

Stejně jako v loňském roce se fotbalisté zúčastnili zimního turnaje Dudák Cup ve Strakonicích. Soupeřem jim postupně byly Katovice, kombinovaný tým Strakonic, Vimperk, Osek a Vacov. Kromě remízy s domácím celkem Čkyně všechna svá utkání vyhrála a prezentovala se dobrou a organizovanou hrou.

Cíle pro druhou část sezony jsou jasné, co nejdříve si zajistit udržení v soutěži a hrát v klidném středu tabulky. „Rádi bychom předváděli účelnou, ale zároveň atraktivní hru, aby si i diváci přišli na své. Kromě toho bychom chtěli do týmu zabudovat některé mladé a talentované kmenové hráče,“ prozradil něco málo ze svých plánů trenér Vladan Pokorný.

Do jarní části vstoupí Čkyně v sobotu od 15 hodin na domácím hřišti v utkání s Jindřichovým Hradcem. „Příprava se vcelku vydařila, ale mistrovské zápasy jsou úplně o něčem jiném. Musíme se pořádně soustředit na první zápas, který chceme samozřejmě zvládnout, a jarní část sezony chceme dobře rozjet,“ doplnil vedoucí mužstva Michal Uhlík.

Šimon Blaschko