Čkyně - Strakonice komb. 3:3 (2:0)

Čkyně, která si v minulém kole poradila v tréninkovém tempu s Katovicemi, tentokrát narazila na starší dorost Strakonic, který chtěl napravit předchozí prohru s Osekem. To se nakonec alespoň částečně podařilo šťastnou střelou v poslední minutě.

Dlouho to ale vypadalo, že si všechny tři body odvezou hosté ze Čkyně. Jejich střeleckou chuť mohl již v 15. minutě potvrdit Babka, jehož ránu z první však bravurně zlikvidoval gólman Švehla. Na druhé straně měl dvě slibné gólové šance Zelenka, ani jedna z jeho střel se ale nevešla mezi tyče. Skóre se měnilo až ve 25. minutě, když se nenápadnou střelou z otočky prosadil Kuneš a poslal tak Čkyni do vedení. To před koncem poločasu ještě navýšil Babka, který po přiklepnutí Kuneše propálil vše, co mu stálo v cestě. A tak se do kabin odcházelo za stavu 2:0 pro Čkyni.

O přestávce došlo v obou týmech k několika změnám a to se také projevilo na hře. Zatímco Strakonice zvýšily tempo, Čkyně pomalu uvadala. Po hodině hry se skulinkou v obraně hostů prohnal domácí hráč, kterého dobře vychytal Holfeld, po následném závaru ale snížil Uher. O pět minut později zahrál Kvapil v pokutovém území rukou a z nařízené penalty bez větších obtíží vyrovnal Kotrnoch. V 80. minutě šel Fleischmann sám na brankáře Švehlu a s trochou štěstí získal vedení zpět na stranu hostů. O to je ale připravil v poslední minutě Mráz, který šťastnou střelou přehodil Holfelda a stanovil tím konečný výsledek.

Kromě čtyř branek bylo ve druhé půli k vidění také mnoho nevybíravých zákroků a strkanic, za které byli vykázáni ze hřiště dva hráči Strakonic a jeden Čkyně. Vše se naštěstí obešlo bez zranění, a tak se mohou oba celky připravovat na další zápasy Dudák Cupu.

Vladan Pokorný, trenér SK Čkyně: „Škoda remízy v dobře rozehraném zápase. Prní poločas byl z naší strany dobrý. Byla na hráčích znát únava, ale snažili se o pohyb a aktivní napadání, což je pozitivní. Po změně stran jsme přestali běhat a vyklidili pole agresivnímu a pohyblivému soupeři. Někteří hráči mě ve druhém poločase hodně zklamali. Takhle se o místo v kádru nebojuje.“


Sestava Čkyně: Hoško P. – Sváta, Kvapil, Turek st., Turek ml. – Babka, Král, Šíp, Vondrášek P., Tesař – Kuneš (střídali Holfeld, Ketzer, Fleischmann, Kotous, Hoško O., Uhlíř, Blaschko). Trenér Vladan Pokorný.

Šimon Blaschko