Na losovacím aktivu byli přítomní nejprve seznámeni s termínovou listinou, kdy která skupina rozehraje svou soutěž. Okresní přebor mužů začíná již zmíněného 18. srpna. Okresní soutěž mužů uslyší první hvizdy rozhodčích až o prvním zářijovém víkendu 1. a 2. září. Ve stejný datum rozjíždějí své soutěže také mládežnícké soutěže, sdružený okresní přebor dorostu a přebor žáků. Také přípravky začínají 1. září, jejich soutěž má však navíc tři vložená kola na středeční dopoledne. Všechny ostatní kategorie hrají svá utkání výhradně o víkendech.
Přebor mužů končí 18. listopadu, soutěž mužů o týden dříve. Dorosty by měly odehrát poslední podzimní kolo již na konci října. Žáci a přípravky hrají ještě o prvním listopadovém víkendu.
Okresní přebor mužů má opět čtrnáct účastníků. Svůj tým nenahlásilo pro další ročník béčko Stach, a tak ho nahradí třetí tým uplynulého ročníku OS mužů Pěčnov. V přeboru se tak objeví pět nováčků. Budou to TJ Zbytiny, FC Šumavské Hoštice, SK Svatá Maří, ČK Lenora a FC Pečnov.
V okresní soutěži mužů se objeví pouze šest družstev, a proto se bude hrát čtyřkolově. Každý s každým se utká dvakrát na podzim i na jaře. Nová Pec bude i nadále využívat hřiště v Lenoře.
Přebor dorostu je opět sdružený. Z Prachaticka v něm bude hrát pět družstev Volary, Šumavské Hoštice, Strunkovice, Nebahovy a Zdíkov. Dále pak čtyři družstva ze Strakonicka a nově zde bude zástupce z Písecka, a tím je Hradiště B.
Nejvíce si v novém ročníku zahrají žáci. Soutěž má sice jen osm účastníků, ale bude se hrát čtyřkolově jako v soutěži mužů.
Družstev starších přípravek bude celkem jedenáct. Nově se do soutěže vrací Vimperk či Zdíkov. Naopak se objeví pouze jedno družstvo Prachatic. Tatran ročník 97´ by měl totiž nastupovat v krajské soutěži, což je při kvalitě hráčů skvělé řešení. Budou se tak moci konfrontovat s nejlepšími soupeři z celého kraje. Turnajově budou hrát i mladší přípravky v Prachaticích, Vimperku a Š. Hošticích.
Účastníci aktivu také odhlasovali změnu v sestupovém systému z přeboru mužů. V příštím ročníku bude sestupovat pouze jedno družstvo.