Prachatice - Třeboň 1:1 (0:1)

Před týdnem sice Prachatičtí prohráli na hřišti vedoucích Dražic, ale trenér Veselý byl s výkonem hráčů spokojen. „Pokud předvedeme takovou hru jako v Dražicích, měli bychom Třeboň doma porazit,” živil trenér naděje na tři body ještě před utkáním. Skutečnost však byla jiná, výkon hráčů ani zdaleka nekorespondoval s tím před týdnem.

Hrál se fotbal především mezi šestnáctkami a s velkým množstvím nepřesných přihrávek na obou stranách. V úvodních minutách se domácí snažili zatlačit soupeře před jeho branku, ale kromě Caisova skluzu před prázdnou bránou, kdy však na míč nedosáhl, si nevytvořili žádnou šanci, a tak se hra brzy vyrovnala a opticky měli navrch hosté. Přesto mohl jít do vedení domácí Tatran. Po jedné z mála úspěšných kombinací na hranici šestnáctky se na penaltě ocitl Kamil Tobiáš sám před brankářem Skálou, ale ten jeho střelu vyrazil na rohový kop. Tatran měl i výhodu několika trestných kopů, ale ty ani neskončily ohrožením třeboňské branky. V závěru poločasu si vytvořili nadějné šance hosté a ve 44. minutě také udeřilo. Po rohovém kopu vyskakovali nikým nehlídaní Bláha se Šafránkem a první jmenovaný poslal hlavou míč přesně k tyči v tu chvíli již bezmocného gólmana Dvořáka.
Hrstka přítomných diváků čekala, že se se začátkem druhého poločasu zvedne výkon domácího celku. Obraz hry však zůstával prakticky stejný. Domácí akce končily před šestnáctkou Třeboně, k brankovým šancím se nedostávali ani hosté. Postupem času bylo také znát, že jsou na tom někteří hráči fyzicky velmi špatně a tlak domácích se vytratil. Útočilo se maximálně ve třech hráčích, což na spolehlivou obranu hostů nemohlo stačit. Navíc všechny míče vzduchem v klidu stahoval brankář Skála. Vzruch nakonec přinesla až závěrečná desetiminutovka. Prachatičtí přeci jenom ještě zmobilizovali zbytky sil a v 84. minutě se ve zmatku na šestnáctce nejlépe orientoval K. Tobiáš a přesnou střelou k levé tyči vyrovnal. O tři minuty později se míč třepal v třeboňské síti podruhé, ale hlavičkující Hovorka byl v třímetrovém ofsajdu, a tak nemohl být gól uznán. Z protiútoku po pravé straně se do velké šance dostali také Třeboňští, ale brankář Dvořák vynikajícím zákrokem uchránil pro svůj tým alespoň jeden bod.

„S výkonem týmu jako takového nemohu být spokojen. Někteří hráči neodvedli to, co se od nich očekává a výsledkem toho bylo, že jsme se až do konce zápasu strachovali, zda uhrajeme alespoň ten jeden bod. V kontextu dalších výsledků se spodek tabulky neskutečně vyrovnal a čeká nás hodně těžké jaro. Pokud si hráči neuvědomí, že je třeba se na druhou polovinu soutěže pořádně v zimě připravit, tak bychom to také nemuseli na jaře uhrát, což by mohlo být pro prachatický fotbal hodně špatné a nepříjemné vysvědčení,” uvědomuje si prachatický lodivod, že tým čeká perná zimní příprava na jarní část sezony.