Prachatice – Jankov 0:0

Domácí fotbalisté byli v situaci, kdy potřebovali nutně vyhrát. Spodek tabulky se na ně dotahuje a v závěru podzimu je čeká hodně těžký los. Jankov byl naopak posílen domácím vítězstvím nad Lažišti, je v klidu v horní polovině tabulky, a tak si přijel zahrát fotbal bez nervů.

„Věděli jsme, že to nebude vůbec nic jednoduchého. Jankovu chyběl ze základu pouze Holba, my postrádali Tobiáše, Kamila Ryšánka, Hada a Janouška. Navíc nás měl trenér Ivo Čech, který léta v Prachaticích působil, dobře přečtené. Přesto jsme prvních dvacet minut hráli dobře, byli jsme lepší, byli tam náznaky šancí, Jankov vykopával míč z prázdné brány, ale pak se začala projevovat fyzička některých našich hráčů a soupeř nás začal přehrávat. Jankov chtěl hrát fotbal a dařilo se mu, navíc je podržel gólman Hrubý, který v Prachaticích také působil. Na druhé straně musím pochválit i našeho gólmana Jindru Dvořáka, který také vychytal dobré šance soupeře. Gólmani byli oporami na obou stranách,” hovořil o utkání prachatický trenér Josef Veselý a dodal: „Při našem problému v koncovce nám jedna či dvě šance za zápas nestačí, my jich na gól potřebujeme strašně moc. Nakonec musím přiznat, že můžeme být za remízu rádi, spokojeny byly oba celky. V kontextu tabulky to je sice málo, ale musíme být realisté, na víc jsme v tomto utkání neměli, přestože jsme hráli čtvrt hodiny přesilovku. To možná paradoxně pomohlo soupeři, který se semkl a hrál dobře.”

Prachatické nyní čeká těžký závěr podzimu. „Nyní jedeme do Dražic, které vedou tabulku, a v posledním kole hostíme Třeboň, která nyní odvezla body z Roudného,” hledí k dalšímu programu Veselý.