Kaplice – Prachatice 1:0 (1:0)

Ani tentokrát se Tatran nevyhnul problémům se sestavou a cestoval s několika dorostenci. „Chyběli z různých důvodů Kamil Tobiáš, Kamil Ryšánek, Had, Kaczko a Janoušek. Odjížděli jsme s pěti dorostenci. Přesto jsme měli v Kaplici bodovat,“ uvedl smutně utkání prachatický trenér Josef Veselý.

Byl to další zápas, ve kterém Prachatickým selhala koncovka. „Věděli jsme, že se hraje o hodně a nakonec vše rozhodla jediná polostřela domácích na naši branku. Míč byl tečován a zapadl za tyč. My měli minimálně tři hodně dobré šance, ale neproměnili je. Alespoň Venca Cais měl dát tu svoji, ta byla snad dvěstěprocentní. Ale fotbal se hraje na góly a ne na šance, a tak jsme odjížděli z kaplice s prázdnou,“ povzdychl si trenér Veselý a doplnil: „Přitom Kaplice byla nejslabším soupeřem, proti kterému jsme v této sezoně hráli. Možná stačila o trochu zkušenější sestava a mohli jsme odvézt alespoň jeden bod. Takto se dostáváme do nepříjemné situace, zespodu se to na nás začíná tlačit.“

Prachatické fotbalisty ani v dalším utkání nečeká nic jednoduchého, budou hostit Jankov, který se zabydlel v klidu horní poloviny tabulky. „Jsme si vědomi síly Jankova, co mám zprávy z jeho zápasu s Lažišti, tak v prvním poločase hrál hodně dobře. Doufám, že se alespoň někteří hráči dají zdravotně dohromady a budeme moci nastoupit trochu kompletnější. Dobrou zprávou je, že by měl být Kamil Tobiáš. Musíme zabojovat a pokusit se urvat body,“ hledí k dalšímu zápasu trenér Veselý.