Čtrnáctka Tatranu si se sokem poradila

Prachatice – V dalším kole České fotbalové ligy starších žáků v kategorii U14 hostil prachatický Tatran hráče Unionu Beroun a připsali si vítězství.

16.9.2011

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Prachatice – Beroun 6:2 (1:0)

Utkání čtrnáctek mělo velice dramatický vývoj. Ve 48. minutě nikdo nevěřil v úspěch domácích, nakonec bylo skóre jednoznačné.
Tatran vedl od 20. minuty brankou Mánka, který prostřelil soupeřova brankáře. Ještě předtím však měl tři šance Šandera, jednu poslal mimo, druhou nad branku a třetí přímo do brankáře. I Mánek nedal další dvě šance, takže to vypadalo na festival neproměněných šancí. Trenér Juroš byl hodně smutný, protože celý týden hráči pilovali zakončení.

Po změně stran se domácí doslova usadili na polovině soupeře a bombardovali jeho branku. Bezvýsledně. V jednu chvíli zůstal po souboji na hrací ploše ležet domácí Vajo a Mandík toho využil k vyrovnání stavu na 1:1. Hosté byli najednou lepší a ve 48. minutě je dokonce právě střídající Veselý dostal do vedení. V těchto chvílích to s domácími vypadalo na ručník. Naštěstí si vzápětí zadák Sova udělal výlet po hřišti a vyrovnal na 2:2. O minutu později vytvořili domácí skrumáž před brankou soupeře a Mánek propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Tatran byl rázem znovu králem na hřišti, což potvrdil Babka dobře kopnutou penaltou za sražení v šestnáctce. Pak našel ztracenou střeleckou mušku J. Šandera a z osmnácti metrů poslal míč přesně k tyči berounské branky – 5:2. Tečku za střelbou branek udělal Kuneš, který rozluštil nepřehlednou situaci ve svůj prospěch.

Sestava Tatranu: Souhrada – Leiš, Kašpar, Sova, Lindák – Mánek, Juroš, Babka, Osvald – Fišer, Šandera. Střídali Valenta, Pancíř a Kuneš.

Václav Pancer st.

16.9.2011

Bezproudí na Prachaticku

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

Písek - V neděli před 14. hodinou se stala na silnici I/20 na trase Písek - ČB nedaleko Semic vážná dopravní nehoda. Čelně se střetla dvě osobní auta - Škoda Octavia a Škoda Felicie. Během nehody došlo ke třem vážným a jednomu lehkému zranění. Na místě zasahoval vrtulník.

Horská služba Šumava zasahovala u tragické dopravní nehody

Šumava – U dopravní nehody se smrtelným následkem v serpentinách mezi Železnou Rudou a Klatovy v neděli dopoledne kromě hasičů a zdravotnických záchranářů zasahovali i členové HS Šumava.

Děti mohou kreslit obálku knihy

Netolice - Výtvarníci ve věku 3 až 15 let se mohou přihlásit do soutěže netolické Městské knihovny O nejkrásnější knižní obálku.