Po podzimní části jsou jasně v čele tabulky s puncem neporažených, když za celých deset kol ztratily jen dva body. Jsou tedy podzimní královny soutěže a velmi dobře tak navázaly na loňskou sezonu. Parta kolem zkušených hráček Ciglbauerové, Klomfarové, Gajerové či Kacetlové a mladých děvčat jako Titková, Králiková a s výbornou střelkyní Simonou Švecovou, tvoří silný tým.

Děvčata z obce pod Boubínem letos ukázala svou sílu a zejména v zápasech, kdy to nešlo, zabrala a výsledkem je, že neprohrála žádný zápas. Síla, chuť vyhrávat a nepodlehnout panice, to jsou vlastnosti, které zužitkovala v posledním kole, kdy s velmi dobře hrajícím celkem Sezimova Ústí prohrávala téměř sedmdesát minut o dvě branky. Zde lažišťské fotbalistky ukázaly, svou sílu, a tento nepříjemný výsledek dokázaly otočit a vydřít tři body.

Bylo to asi nejtěžší utkání podzimu s dobrou tečkou. Týmu se daří a jede na solidní vítězné vlně. Zde je třeba poděkovat vedení oddílu FK Lažiště v čele s Václavem Princem a Alexandrem Pavelkou, kteří celek žen podporují a vydatně mu pomáhají. Fotbalistky místního klubu hrají, jak vidíme, velmi dobře a na jaře budou útočit na obhajobu vítěze krajského přeboru.

Výsledky za podzim: FK Lažiště – Mokré 4:1 a 5:1, Jindřichův Hradec 5:1 a 4:4, Sezimovo Ústí 3:0 a 4:3, Borovany 1:1, Protivín 3:1, Hradiště 5:1.
V tabulce 1. místo se skóre 34:13 a 23 bodů a sedm bodů náskok před týmem Calofrig Borovany.

Vynikající bilance týmu se ukazuje v tom, že lažišťská děvčata dávají v průměru tři góly na zápas a takovou bilanci by záviděl i nejeden klub mužů.

Ladislav Beran