Hluboká - Lažiště 1:1 (0:0)

Minulé domácí utkání s béčkem Písku hráčům z Prachaticka příliš nevyšlo. „Nehráli jsme dobře, jakoby si hráči mysleli, že to po třech výhrách půjde samo. Soupeř nás zase posadil na zem. Věřím, že na Hluboké to zase bude to staré dobré Lažiště s plným bojovým nasazením,“ říkal ještě v minulém týdnu šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Dalo se předpokládat, že domácí, kteří měli výborný konec minulé sezony, začnou tlakem. „Opravdu měla Hluboká prvních deset minut mírnou převahu, ale nám se to podařilo bez větších problémů eliminovat. Hra se pak postupem času vyrovnala, akce se střídaly na obou stranách hřiště a i my se dostávali do dobrých příležitostí. Branka však v prvním poločase nepadla ani na jedné straně,“ shrnul první polovinu utkání Václav Princ.

Všechno tedy nasvědčovalo tomu, že by mohlo platit pořekadlo, kdo dá gól, vyhraje. „Do vedení šli domácí. Kopali standardku z levé strany, míč přesně našel hlavu jejich hráče, který k protější tyči otevřel skóre,“ popsal nepříjemný moment druhého poločasu V. Princ. Branka naštěstí hosty nepoložila, naopak, ti se začali hrnout za vyrovnáním. Po jedné z akcí měli výhodu pokutového kopu. „Přesně jsem situaci neviděl, náš hráč šel ze strany vápnem a míč se měl zastavit o ruku jednoho z ležících obránců. Nicméně z toho nic nebylo, protože Brzobohatý penaltu neproměnil,“ komentoval druhý důležitý moment druhého poločasu V. Princ. Hráči z Prachaticka se nakonec kýženého vyrovnání skutečně dočkali. „Byly tam dva souboje za sebou, první před šestnáctkou, druhý již uvnitř a rozhodčí odpískal ten první. Měli jsme tedy výhodu trestného kopu ze dvaceti metrů a Král přesnou střelou vyrovnal,“ uvedl k vyrovnávací brance Princ a dodal: „Bod z Hluboké je určitě dobrý, moc týmů tady vyhrávat nebude. Jinak domácí hráli v poli celkově dobře, ale měli bezzubý útok. My zase hráli více zezadu s jedním hrotovým hráčem, takže to do zakončení nebylo také nic moc. Tím však nechci říci, že by se nehrál dobrý fotbal. Naopak, nasazení bylo vysoké, akce se střídaly před oběma brankami a na pohled to určitě bylo pro diváky zajímavé utkání s krajskými parametry.“

Po odehrané první třetině podzimní části soutěže mají Lažišťští na kontě deset bodů a patří jim čtvrté místo tabulky. Z týmů z Prachaticka jsou na tom v současné době zdaleka nejlépe.