Dnes od 13 hodin je na programu avizované okresní derby ve Čkyni. Domácí prožívají velmi krušnou sezonu, především doma se jim nedaří a jsou v tabulce předposlední. Naopak Lažišťští hrají na jedničku, jsou čtvrtí a na lídra tabulky ztrácejí pouhé dva body.

„Jsme si vědomi velké síly soupeře, který má dost bodů a hraje v pohodě. My však musíme udělat vše pro vítězství. Nic jiného nám v současné chvíli nezbývá. Na rozdíl od soupeře však máme v týmu marodku. Chybět bude gólman Holfeld, nevím, zda budou k dispozici Kotous se Svátou. O sestavě tak rozhodneme až těsně před utkáním. Je třeba, abychom napravili zbytečné chyby z předchozího zápasu v Jindřichově Hradci. Uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet, kluci musí na hřišti nechat srdce a hodně se na něj těší,” uvedl k zítřejšímu utkání čkyňský trenér Jaromír Kainc.

Na utkání se těší i hosté, kteří mohou hrát naprosto v klidu. „Pravděpodobně nastoupíme ve stejné sestavě jako proti Dražicím. Řešíme pouze jednu věc, a to, že by měl ve dvou zápasech od začátku nastoupit Švec. V tom však nevidím žádný problém. Do Čkyně jedeme samozřejmě s cílem vyhrát, jsme dva body za lídrem tabulky a chtěli bychom to ještě vylepšit,” uvedl k zítřejšímu utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Zítra dopoledne nastoupí ke svému duelu Prachatičtí. Jsou ve středu vyrovnané tabulky a jedou na hřiště jejího lídra. Role favorita je tedy na straně domácích. Hraje se hřišti s umělou trávou v Sezimově Ústí a soupeřem jim budou Dražice. „Opět to pro nás bude hodně složité utkání. Do konce sezony nemohu počítat s Kamilem Ryšánkem, Hadem a Janouškem. Nevím, jestli bude moci nastoupit Kamil Tobiáš. Pravděpodobně nastoupíme ve stejné sestavě jako doma v minulém utkání proti Jankovu,” uvedl ke složení týmu na nedělní duel prachatický trenér Josef Veselý a doplnil: „Dražice si přehodily zápas na nedělní dopoledne na umělku v Sezimáku, což bude pro nás zase trochu nezvyk. Musíme hrát trpělivě odzadu a čekat na svou příležitost k možným brejkům. Domácí mají hodně silnou sestavu, proti které nemůžeme hru příliš otevřít. V útoku mají výborné Horku s Kučerou, v záloze Veselého. Jsou první a sezonu si náležitě užívají. Bod by byl pro nás tentokrát velkým úspěchem.”