HC Strakonice - HC Vimperk 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Hostům pomohl výrazně vstup do zápasu, v nepřehledné situaci se puk odrazil již po 50 vteřinách k Langovi, na kterého zívala volná branka a Vimperk vedl 1:0. To domácí trochu znejistělo, takže tlak Strakonic rostl pomaleji, ale o to důkladněji. Vyrovnat se domácím povedlo až čtyři minuty před sirénou a až do konce třetiny byl tlak drtivý. V přesilovce minutu před koncem nastřelily Strakonice břevno nad již bezmocně ležícím Zemanem.

Úvodní minuty druhé třetiny byly pro hosty těžké, ale ubránili se a začali pomalu vystrkovat drápky. Ve 25. minutě byl v dobré pozici před domácím brankařem Špilerem Lang, ale dal nad. O dvě minuty později dotírající Pešl nadvakrát dostrkal puk za Špilerova záda a Vimperk šel opět do vedení. Ve 31. minutě se vyznamenal brankář Zeman, když zneškodnil samostatný nájezd a o minutu později to byl zase na druhé straně Janda, který neproměnil a vzápětí jej okopíroval v této akci Slabý. Při přesilovce Vimperka se odrazil puk od čárového rozhodčího tak nešťastně, že vyslal do brejku strakonického útočníka, ale Zeman opět zachránil. V následné další přesilovce ve 35. minutě puk po střele Macháčka orazítkoval obě tyče a pak se přeci jenom zakutálel za brankovou čáru. Po tomto třetím inkasovaném gólu se domácí Špiler nechal vystřídat. Domácí dvě minuty před koncem třetiny v přesilovce snížili na 2:3, když střelcem byl syn vimperského trenéra Kašpara. Za povšimnutí ještě ve druhé třetině stála střela Jandy dvacet vteřin před koncem, která strakonickému brankáři vypadla a jen o centimetry minula prázdnou domácí branku.

Domácí se ve třetí třetině snažili o zvrat, ale z jejich hry byla již cítit křeč a hosté ukázněně bourali jejich akce, i když někdy za přispění nezbytného štěstíčka. Zeman hned v úvodu třetiny vyřešil řadu příležitostí a pak hosté dostali dvakrát výhodu přesilové hry. Při druhé přesilovce v polovině třetiny neotálel Paule se střelou a zvýšil na důležitých 4:2. V závěru zápasu vystřelil Vinš a odraz puku našel v dobré pozici Slabého a ten zvýšil na 5:2. Přesto ještě nebyl konec, dvě minuty před koncem projel celým kluzištěm strakonický Bouška a snížil. Minutu a půl před koncem začali hrát domácí bez brankáře, ale hosté, i když byli po celou dobu pod tlakem, cenné vítězství již uhájili.

Zdeněk Ženíšek