Všichni tři naši okresní zástupci hrají svá utkání zítra po poledni, každý však do nich bude vstupovat z odlišné pozice.

Lažišťští jsou čtvrtí v tabulce se ziskem pětadvaceti bodů a čeká je prakticky zápas podzimu. Přivítají totiž na domácím trávníku vedoucí Dražice, které mají o pět bodů více. Lažišťským se v minulém kole nevydařil první poločas v Jankově, který prohráli 0:3, a již nedokázali zápas otočit, i když dva góly dali. Na domácím hřišti však hrají právě proti celkům z popředí tabulky vždy dobře, a tak se i tentokrát mohou fanoušci těšit na kvalitní duel. „Samozřejmě chceme zvítězit, čím více bodů na podzim nahrajeme, o to bude zimní přestávka klidnější a jaro snažší. Trenér Pokorný má soupeře dobře přečteného a určitě vymyslí, jak jej přehrát. Na zápas s Dražicemi se těšíme,“ říká šéf lažišťského fotbalu Václav Princ a zve do ochozů co nejvíce fanoušků.

Taktéž doma hraje zítra prachatický Tatran. Ten změří síly s nebezpečným Jankovem. Prachatičtí jsou ve středu tabulky, ale body potřebují jako sůl. Jankov o svých kvalitách přesvědčil minulý týden. „Co mám poznatky ze zápasu Jankov – Lažiště, tak zahrál Jankov první půli výborně a mohl klidně přidat i další branky. Víme, že nyní hraje velice pěkný fotbal a patří zaslouženě k horní polovině vyrovnané tabulky. Mezi sebou se hráči dost znají, někteří oblékali oba dresy, a tak doufám, že uvidíme dobrý fotbal,“ přeje si prachatický trenér Josef Veselý a dodává: „Důležité bude, aby se nám někteří z marodů vrátili do sestavy. Měl by být Kamil Tobiáš, což by byla velká posila. Musíme však k zápasu přistoupit stoprocentně, jinak budeme tři body získávat velice těžko.“ V Prachaticích se pro tuto sezonu trochu netradičně hraje v neděli od 13.30 hodin.

Jediným týmem z Prachaticka, který zítra zajíždí v tomto kole na hřiště soupeře, je Čkyně. Ta zamíří až do vzdáleného Jindřichova Hradce a hned při pohledu na tabulku musí být všem jasné, že půjde opravdu o hodně. Oba celky jsou namočeny do sestupových vod a tabulka se před nimi začíná odtrhávat. Udržet se soupeřů může pouze ten, kdo ve vzájemném duelu zvítězí. Čkyňským se před týdnem znovu nedařilo. Prokletí domácího trávníku pokračuje, i když tentokrát měli velice silného soupeře z Roudného. V Jindřichově Hradci to bude nesmiřitelný boj o každou píď hřiště a pro úspěch musí všichni hráči podat více než stoprocentní výkon.