Čkyně - Lažiště 1:0 (1:0)

Samotné utkání začalo opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. První větší šanci založil právě debutant Kainc, jehož dlouhý výkop prodloužil elegantně patičkou za obranu Král, kam si seběhl Babka, obešel Vaculku a střelou do prázdné branky otevřel skóre. Náskok mohl zvýšit pět minut před přestávkou ještě Kotous, hostující brankář si s jeho pokusem ale poradil.

V úvodu druhé půle měli ojedinělou šanci hosté, před Hrbkem situaci na poslední chvíli zachránil Turek. Ještě blíž vyrovnání byl po hodině hry Král, jeho přímý kop však vyrazil na břevno bravurním zákrokem Kainc. Víc už hráči Lažiště ale nepředvedli, naopak mohli ještě inkasovat, po akci domácího Krále střílel jen těsně vedle Duka.

Čkyně tak kromě důležitých tří bodů získala i skalp svého okresního rivala, kterého navíc vede jejich bývalý trenér Pokorný. Pochvalu určitě zaslouží i domácí gólman Kainc, který poprvé nastoupil v základní sestavě v krajském přeboru a svůj „křest ohněm“ zvládl na výbornou.

„Do utkání s naším okresním rivalem jsme nastoupili s cílem pokusit se naplno bodovat a dotáhnout se tak na mužstva, která jsou v tabulce před námi. Samozřejmě jsme si byli vědomi síly a formy našeho soupeře, ale my si v naší situaci již nemůžeme soupeře vybírat. Mužstvo Lažišť ještě navíc trénuje náš bývalý trenér Pokorný, tak si myslím, že o chybějící motivaci se určitě hovořit nedá. Hrálo se bojovné utkání na těžkém terénu a odehrávalo se převážně mezi vápny. Nás poslal do vedení Vlasta Babka, který proměnil své sólo po pěkné přihrávce od Krále. Skóre se již nezměnilo a my jsme si připsali 3 body, což nás těší nejvíce. Myslím si, že jsme asi byli o ten pověstný gól lepší, zaslouženě vyhráli a svého soupeře jsme nepustili do jediné vyložené šance. V brance nastoupil Pepa Kainc a odvedl zodpovědný výkon. Jinak pochvalu zaslouží celé mužstvo za předvedený bojovný výkon,” komentoval utkání vedoucí domácího celku Michal Uhlík.

„Předvedli jsme špatný výkon. Ani trochu jsme se nepřiblížili předchozímu zápasu proti Dražicím. Hráči k tomu přistoupili až příliš profesorsky, asi si mysleli, že tým, který je na spodku tabulky, se porazí sám. Opak však byl pravdou, domácí bojovali, žádný míč pro ně nebyl ztracený a šli za vytouženým vítězstvím. Ve druhém poločase jsme sice hru trochu zlepšili, ale směrem dopředu jsme byli úplně bezzubí. Nedokázali jsme si pořádně přihrát a prakticky nic si nevytvořili. Musím přiznat, že výsledek odpovídá dění na hřišti, domácí zkrátka měli podstatně větší vůli po vítězství,” zhodnotil derby šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Sestavy – Čkyně: Kainc – Vondrášek J., Turek, Kvapil, Kotous – Vondrášek P., Šíp Michal, Šíp Martin, Duka – Král, Babka (89. Gerold). Lažiště: Vaculka – Macek, Vlk, Chvosta, Albert – Szep (79. Švec), Kubát, Král, Chalupa – Tesárek (39. Vojta), Hrbek.

Šimon Blaschko