Čkyně – Roudné 1:2 (0:1)

První poločas byl v režii favorizovaných hostů. Na gólmanovi Holfeldovi, který se opět po několika kolech postavil do branky Čkyně, ztroskotali nejprve Fedorkiv a Kössl, ve 34. minutě pak Bíca nastřelil tyč. O chvíli později už byl úspěšnější Kučera, když přebral míč na půlce, prošel až k šestnáctce a tvrdou přízemní střelou překonal Holfelda. Těsně před přestávkou mohl ještě vyrovnat Michal Šíp, jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.

Úvod druhého dějství patřil pro změnu domácím. Jejich zřejmě největší šanci nevyužil Martin Šíp, když po špatném vyběhnutí Kerla trefil jen bránícího hráče v prázdné brance. Jak už tomu ve fotbale často bývá, přišel trest na druhé straně, po rohovém kopu zvýšil vedení hostů Píša. Čkyně ale nesložila zbraně a snažila se vstřelit kontaktní branku. Ta přišla bohužel pro domácí příliš pozdě, v poslední minutě základní hrací doby skóroval po dlouhém autovém vhazování Kotouse Martin Šíp. Poté rozhodčí Herzog ukončil utkání.

Čkyně tak i přes zvýšenou aktivitu ve druhém poločase nedokázala vyrovnat a opět nezískala ani bod. Příští víkend jí čeká důležitý zápas na hřišti Jindřichova Hradce.

Sestava Čkyně: Holfeld – Pojsl (78. Pinke), Turek, Kvapil, Duka – Kotous, Michal Šíp, Martin Šíp, Sváta (18. Uhlíř) – Král, Babka.

Šimon Blaschko