Soupeřem jim byl nebezpečný Protivín, který však neodstartoval příliš dobře a po dvou zápasech měl na kontě jen bod.

Nerozhodná půle

Lažišťští by se rádi hned po roce vrátili do krajského přeboru, což znamená doma stoprocentně bodovat a snažit se vozit body i ze hřišť soupeřů. První poločas však jakoby měli trochu svázané nohy, očekávaný tlak se nedostavoval. Přesto šli domácí do vedení, když se po faulu v šestnáctce kopal pokutový kop. Jeho úspěšným exekutorem byl letošní střelec Svěchota. Hosté však nepříjemně kousali dál, měli několik náznaků šancí, až se jim podařilo vyrovnat. Ne úplně ideálně si domácí obrana pohlídala kombinaci středem hřiště a akci zakončil Říha. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Nebylo to ono

„V prvním poločase jsme soupeři nechávali až příliš místa, spíše hráči od soupeřů odstupovali, než aby hráli na těsno. To jsme si také v poločasové přestávce v kabině řekli. Bylo třeba začít hrát aktivněji, protože první poločas vypadal, jakoby byl soupeř aktivnější,“ vrátil se k první půli asistent trenéra domácích Jan Lachkovič.

Rozhodnuto

Hráči si rady trenérů vzali k srdci a druhý poločas začali velice dobře. „Vydařil se nám vstup do druhé půle a dali jsme rychle gól. Bylo to po rozehraném rohovém kopu. To jsme hodně nacvičovali a Chvosta střílel do prázdné brány,“ pochvaloval si akci Jan Lachkovič. Další minuty se odehrávaly v režii domácích a fanoušci neměli pochyb, že body zůstanou doma. „Dvacet minut před koncem jsme ale až moc vyklidili pole a vypadalo to, jako bychom bránili výsledek. Na hřiště jsme pak poslali Tomáše Soukupa, který vybojoval třetí gól. Odražený míč poslal na Kučeru, který dal na 3:1, to již bylo rozhodnuto. V závěru utkání jsme se pak ještě dostali do dvou šancí, ale na skóre se již nic neměnilo. Vyhráli jsme, takže spokojenost, po třech kolech máme plný počet bodů,“ dodal k utkání Lachkovič. Nyní čeká Lažišťské těžký duel v Dobré Vodě.