Lhenice – Větřní 2:3 (2:1)

Již ve 4. minutě domácí Prenner po úniku předložil centr před gólmana Fleischmanna, ale Pokornému ani Mrkvičkovi se nepodařilo usměrnit míč do sítě. V 8. min. zase unikl lhenické obraně Homer, na gólmana Trnku však nevyzrál. Lheničtí sice získali  více ze hry, leč k ohrožení branky se dostávali jen sporadicky. A tak to byli hosté, co pořádně zahrozili, když Duškem nastřelili tyč Trnkovy branky. Ve 22. min. odpověděli Lheničtí Pořádkem, a to již gólem. Zpoza šestnáctky razantní střelou  prostřelil obranný val a poslal domácí do vedení (1:0). Chvíli nato bylo blízko vyrovnání Větřní, ale stoper Motz skluzem v posledním momentu tomu zabránil. Ve 34. minutě však překvapil gólmana Trnku Květoň a střelou k tyči srovnal na 1:1. Do poločasové otáčky stačili Lheničtí strhnout vedení na svou stranu, když pohlednou kombinační akci proměnil Pokorný (2:1).

Jestliže v poločase prvním měla lhenická hra přeci jen určité parametry kvality, pak v tom druhém se vytrácely, a to zejména v obranné činnosti. Hned v 50. minutě ztrestal  rozhozenou obranu domácích Homer vyrovnávající brankou (2:2). V 54. minutě  opustil pro zranění hrací plochu Pilát a lhenická defenziva nabyla na dalších trhlinách. Po hodině hry se zrodila supergólovka pro hosty, v níž si jejich hráči nadvakrát zblízka  neporadili s gólmanem Trnkou, který svůj tým bravurně podržel. V 65. minutě však již nezabránil podruhé skórovat Homerovi, který využil chyby v rozehrávce a nedůslednosti v obraně a hosté tak šli poprvé v zápase do vedení (2:3).

Přeskupením hráčů posílená lhenická ofenzíva marně usilovala o ztečení branky soupeře. Působila křečovitě a gólový efekt nepřinášela. Tým z Větřní tak poprvé na jaře pokořil Lhenické na jejich domácím hřišti.

Jan Bumba