Těžké tipy

Vždy je velmi ošidné tipovat první kola, mužstva se v přestávce hodně obměňují a jaro vždy ukáže, kdo se jak v zimě tvrdě připravoval. A výsledky ukázaly, že to nebude jednoduché.
Čáru přes rozpočet zaručeně udělaly tiperům čtyři nerozhodné výsledky, které není populární příliš sázet. Asi nikdo nepředpokládal, že by za postupem z I.B třídy jdoucí Vacov mohl doma kapitulovat, své fanoušky nemile překvapilo béčko Netolic, které ukazuje, že to na jaře asi nebude nic moc.

Výherci

Na vítězství v prvním kole tedy stačilo získat pouhých osm bodů, což značí čtyři chyby na kuponu. S osmi body byli v prvním kole dva hráči, a tak přišla na řadu Supertrefa, tedy přesnější odhad počtu vstřelených branek v tipované desítce zápasů. Tentokrát se střelci příliš nečinili, do sítí soupeřů se trefili jen pětadvacetkrát, a tak měli výhodu ti, kteří odhadovali méně branek. O jednu branku blíže skutečnému počtu byl Radek Harvalík z Kratušína a stává se tak prvním vítězem jarní FortunaLigy Prachatického deníku. Kromě tradičního plata plechovkového piva z produkce Pivovaru Platan získává vítěz volnou sázenku v hodnotě 100 korun do sázkové kanceláře Fortuna a triko s logem naší soutěže. O jeden vstřelený gól více tipovala Michaela Půbalová z Buku. Patří jí druhé místo a tím i tradiční plato plechovkového piva z Platanu. O třetí místo se „popralo“ hned devět tipujících, kteří v prvním kole nasbírali pět bodů, měli tedy na svém kuponu pět chyb. Opět tedy přišla na řadu Supertrefa na přesnější počet branek nastřílených v tipovaných deseti zápasech. Nejblíže přesnému číslu byl Jan Kotál z Buku, skončil v prvním kole třetí a i on získává plato plechovkového piva z produkce Pivovaru Platan Protivín.

Ceny

Všechny ceny budou připraveny u nás v redakci po víkendu, kdy si pro ně mohou výherci přijít. Připomínáme, že kupon pro sázku ve Fortuně, který získává vždy vítěz kol, je časově omezen, a tak je třeba si jej v redakci vyzvednout co nejdříve.
Vítězům gratulujeme a všem držíme palce, aby se jim dařilo po celou dobu soutěže.


Správné tipy prvního kola

1. Lažiště – Sezimovo Ústí B (Krajský přebor) 3:1

2. Vacov – Lhenice (I.B třída) 1:2

3. Zdíkov – Strunkovice (I.B třída) 1:0

4. Vlachovo Březí – Prachatice B (I.B třída) 1:1

5. Stachy – Vimperk (I.B třída) 1:1

6. Husinec – Lažiště B (Okresní přebor) 0:1

7. Pěčnov – Nebahovy (Okresní přebor) 3:0

8. Netolice B – Ktiš (Okresní přebor) 2:3

9. Čkyně B – Vacov B (Okresní přebor) 1:1

10. Šumavské Hoštice – Stožec (Okresní přebor) 1:1

Supertrefa: V deseti hodnocených zápasech prvního kola bylo nastříleno 25 branek.