„První půli jsme vysloveně prohospodařili, a když doma prohráváte 2:0, hraje se už těžko," smutně krčil rameny vytáhlý stoper, dle něhož Baník naopak v Českých Budějovicích odvedl solidní výkon.

„Baník hrál dobře už v Jablonci i doma se Slavií a u nás to jenom potvrdil. My sice byli na jejich hru připraveni, bohužel v zápase to vidět nebylo. Pokud budeme předvádět podobné výkony, budeme to mít v lize velice těžké," připustil.

Proč ale mužstvo celý první poločas tahalo za kratší konec provazu, si kapitán týmu vysvětlit neumí. „Nemyslím si, že bychom byli pasivní, jenže nemáme mužstvo nějak extra běhavé, abychom mohli devadesát minut rozehrávky soupeře napadat. Navíc hrajeme na jednoho útočníka a podobně jako s Olomoucí jsme nechali hru tvořit soupeře a vsadili jsme na brejky. To se nám mohlo vyplatit, neboť ani Baník žádnou vyloženou příležitost do půle neměl. Jenže my z jediné střely na bránu, kterou Baník do přestávky měl, dostali gól," jen smutně kroutil hlavou domácí stoper. „Navíc jsme ve druhé půli smolně inkasovali podruhé a bylo vlastně rozhodnuto."

Po přestávce trenér Cipro poslal za záložníka Rakovana na hrot k Markovičovi druhého útočníka Řezníčka a posléze ještě za obránce Hanzlíka ofenzivnějšího Zebu, ani tato sázka na jednu kartu ale obrat ve vývoji utkání nepřinesla.

„Hráče Baníku jsme přitom zatlačili, možná i proto, že oni zalezli stejně jako my v Boleslavi. Akorát s tím rozdílem, že takové góly, jako nám dala Boleslav, jsme my Baníku nedali," litoval Lengyel.

Za stavu 0:1, kdy tlak Dynama sílil, hosté po zaváhání Tomáše Řepky zvýšili na 0:2, Lengyel ale svého partnera ze stoperské dvojice hájí. „Každý někdy udělá chybu… Spíš než o té chybě je to o hráčích, kteří jsou kolem něj a nikdo nezařve „Záda!". To nechápu, my jsme na hřišti jak ryby, když Tomáš nezařve, nezakřičí nikdo. Všichni mlčí, schovávají se a nechtějí mluvit. Na tom musíme zapracovat. Navíc to podle mě nebyla ani tak vyloženě Tomášova chyba, spíš to byla chyba nás kolem něj. Nikdo z nás na něj nezařval, že má hráče za sebou," usoudil.

Kontaktní gól dal Otepka až krátce před koncem, Lengyel prý přesto věřil alespoň v bod až do posledních minut. „Bylo tam plno rohů, lítal tam míč za míčem. V poslední minutě pálil Řezníček, ale šlo to do Tomáše, to zřejmě byl jasný gól. Když už jsme tak špatně začali, aspoň tu remízu, myslím si, jsme si zasloužili," stýskal si.

Mužstvu jeho kapitán věří dál. „Liga teprve začíná a my musíme dělat body i s těmi silnějšími mužstvy," burcuje.

A hned v neděli jeden z těch silnějších soupeřů na Jihočechy čeká. Hrají totiž na Letné s pražskou Spartou…

Bylo to velice snadné, říká Petr Mach

27letý bek Baníku Petr Mach se až ve svém 45. ligovém zápase dočkal svého prvního ligového gólu. Pro fotbalisty Dynama bohužel právě v pondělním zápase na jihu Čech.

Ten gól jste přitom dal svou slabší pravačkou…

Já jen nohu nastavil a od ní se míč do brány odrazil. Možná, kdyby mi to šlo na levačku, třeba bych to nedal. Bylo to ale velice snadné, ten balon tam nějak vyplul, i já se tam tak nějak objevil, ani nevím jak. Nekoukal jsem, kolik kde mám prostoru, a jak tam míč letěl, já jen nastavil nohu. Teprve až to uvidím v televizi, si možná uvědomím, kolik toho prostoru tam bylo. Ale je fakt, že tam nikdo z protihráčů nebyl.

Proč byl závěr tak hektický? Za stavu 2:0 jste mohli hrát v klidu.

Asi jsme se té vidiny vítězství trošku lekli. Navíc v době, kdy jsme dali druhý gól, už jsme byli chvílemi pod tlakem. Potom Budějovice ještě vytáhly Lengyela dopředu a začaly nakopávat balony, což nám dělalo docela problémy, ale nakonec jsme se i s tím dokázali vyrovnat.

I vy jste tam měl dva zákroky, kterými jste hrozící pohromu zažehnal.

Těch centrů tam ke konci lítala velká spousta, takže už šlo jen o to, abychom se dobře připravili a dobře postavili. Taky mě ta jedna rána trefila a míč se naštěstí odrazil nad bránu. Šance Budějovic jsme odvraceli s vypětím všech sil, ale naštěstí jsme odolali.