O tom, s jakými ambicemi půjdou fotbalisté Dynama do nadcházejícího ročníku II. ligy, byla řeč i na úterní tradiční předsezonní tiskovce.
Zatímco lon
i generální manažer Dynama Martin Vozábal stanovil za jasný cíl umístění do páté příčky, letos takové konkrétní přání nezaznělo. „Chtěli bychom hrát v horní polovině tabulky, ale lehké to nebude,“ uvedl trenér David Horejš.

Hráči se dle svého kapitána Petra Benáta na vstup do sezony těší. „Kabina zase omládla a já v ní cítím takovou tu zdravou předzápasovou nervozitu,“ podotkl a dodal, že ani nečekaný pohárový nezdar s týmem dle něj nezamával. „Loni jsme tu seděli po podobném výbuchu, a přesto jsme pak měli skvělý podzim,“ zmínil Benát loňský debakl v generálce v Jihlavě 0:5 a následný vítězný rozjezd do druholigové sezony. „Právě na první zápas se Žižkovem se musíme dobře připravit, doma vyhrát a pak zvládnout i dva zápasy v řadě venku,“ má jasno zkušený středopolař a dirigent týmu.

V létě se po odchodech Klesy, Šourka a nečekaně také Fundy rozpadla obranná čtveřice, kde zůstal jen stoper Novák – a ten v poháru navíc pro svalové potíže chyběl… „Jenže teď nám vypadl také Pouček,“ přidal další jobovku trenér Horejš. „Byla to jedna z alternativ za Fundu na levý kraj obrany, bohužel při ranním tréninku si poranil koleno, a ač v tuto chvíli nevím, na jak dlouho bude mimo, v úvodu sezony bude chybět určitě,“ lomil rukama Horejš a připomněl i peripetie kolem Čermáka. „Po dlouhodobém zranění začal lehce trénovat, jenže se zjistilo, že jeho potíže s kolenem jsou vážnější, že ho čeká operace a že vypadne asi na celou sezonu.“

Trenér Dynama tudíž nevyloučil ani doplnění kádru. „Musel by to být hráč, který by nebyl jen do počtu, ale byl by posilou,“ zdůraznil.
Kádr oproti jaru o něco zase omládl. „Je v něm třináct odchovanců, což tady vždy nebývalo,“ upozornil.

Řeč byla též o čerstvé pohárové prohře ve Velvarech: „Zápas jsme si zhodnotili a s hráči si to vyříkali. Všechny nás to velice mrzí, ale věřím, že ta facka přišla včas a že to pro hráče je i ponaučení,“ podtrhl Horejš s tím, že si přesto nemyslí, že by to na kabinu mělo mít negativní dopad i po psychické stránce: „Doufám, že ne. Svůj názor na to jsem jim řekl a věřím, že se s tou porážkou dokážou vyrovnat.“

Do II. ligy Dynamo vstoupí v pondělí proti Žižkovu.

Podzimní druholigový los Dynama
Pondělí 31. července: Dynamo ČB – Viktoria Žižkov (18.00)
Neděle 6. srpna: Vlašim – Dynamo ČB 17.00)
Neděle 13. srpna: Varnsdorf – Dynamo ČB (17.00)
Neděle 20. srpna: Dynamo ČB – Hradec Králové (17.00)
Středa 23. srpna: FK Olympia – Dynamo ČB (16.30)
Neděle 27. srpna: Dynamo ČB – Ústí nad Labem (17.00)
Sobota 9. září: Příbram – Dynamo ČB (17.00)
Neděle 17. září): Dynamo ČB – Frýdek-Místek (17.00)
Neděle 24. září: Sokolov – Dynamo ČB (15.00)
Neděle 1. října: Dynamo ČB – Vítkovice (17.00)
Pátek 13. října: Znojmo – Dynamo ČB (19.30)
Neděle 22. října: Dynamo ČB – Opava (17.00)
Sobota 28. října: Táborsko – Dynamo ČB (14.30)
Neděle 5. listopadu: Dynamo ČB – Pardubice (17.00)
Sobota 18. listopadu: Fotbal Třinec – Dynamo ČB (10.15)
Neděle 26. listopadu: Dynamo ČB – Vlašim (17.00)
(vzhledem k přenosům ČT Sport změna termínů není vyloučena)