Jednalo se o baráž pohárového utkání sportovních fotbalových tříd, které proběhlo v rámci mezinárodního turnaje Danone Cup 2009, kam se obě mužstva kvalifikovala jako vítězové jednotlivých krajských kol, která proběhla na podzim roku 2008.


Tatran Prachatice – Viktoria Plzeň 3:2. Utkání začalo vzájemným oťukáváním obou soupeřů. Ke gólové akci se dostal Tatran až v 17. minutě zápasu, kdy zahrával Maun přímý kop z levé strany, pár metrů před pokutovým územím soupeře, který byl nařízen po faulu na Markytána a ten se štěstím hlavou skóroval na 1:0 pro Tatran. O dvě minuty později měl svoji velkou šanci dobře hrající a debutující Šandera, když po průniku po pravé straně pokutového území nastřelil pouze boční síť.


Po změně stran zahrozili hosté, po nedorozumění tentokrát nejistého brankáře Daňka s vracejícím se Tesařem, ale nepřesná střela naštěstí minula branku domácích. Ve 36. minutě se dostal k míči Markytán, předložil jej Babkovi a útočník Prachatických, ke spokojenosti domácích, zvýšil na 2:0. V této době měli hráči Tatranu mírnou herní převahu, čehož využil Maun, když ve 42. minutě nezištně prodloužil míč na Markytána, ten se nemýlil a zvýšil na 3:0.

Již se zdálo být o výsledku rozhodnuto, ale opak byl pravdou a hostům z Plzně se podařilo v 53. minutě snížit na 3:1. Dvě minuty před koncem zápasu přišlo opět nedorozumění domácího obránce Sýkory s brankářem. Zřejmě čekal, že si brankář Tatranu míč přebere, ale protože se tak nestalo, nezbývalo mu nic jiného než rozbíhajícího se útočníka soupeře faulovat. Logicky byl nařízen přímý kop, na který brankář domácích špatně zareagoval a celek Plzně tak snížil na konečných 3:2 pro Prachatice. Obě mužstva si tak zachovala šanci na postup do dalšího kola, o který se bude bojovat příští týden v odvetě na hřišti divizní Viktorie Plzeň.

Jan Maun