Prachatický Tatran nezvládl další utkání

Prachaticko - Fotbalová A skupina fotbalové I.A třídy má za sebou polovinu sezony.

6.11.2017

Prachatičtí podlehli na domácím hřišti soupeři z Vodňan 2:3.Foto: Deník / Vladimír Klíma

Po ní jsou na tom z trojlístku týmů z Prachaticka nejlépe Vimperští, kteří o víkendu přivezli bod z Blatné. Ten získali i Vacovští doma proti Plané u Českých Budějovic. Prachatický Tatran v boji na spodku tabulky doma ztratil všechny body s Vodňany.

Vacov – Planá u ČB 2:2 (0:1)
54. Zitta, 57. A. Mach – 40. Fujdiar, 72. Carda.

„Bylo na tři body, nakonec jsme rádi za ten jeden,“ komentoval utkání Stanislav Klas, trenér Vacova, a pokračoval: „Od začátku jsme na soupeře vlétli a třicet minut ho prakticky nepustili na naší půlku. Nastřelili jsme tyč, ale do vedení šel naopak soupeř. Zkušeně bránil a v závěru poločasu jsme si neohlídali vyražený míč a Fujdiar skóroval hlavou. Ve druhém poločase jsme dokázali za pět minut skóre otočit v náš prospěch. Od 70. minuty jsme však vyklidili střed pole, hostům se podařilo vyrovnat a dokonce nastřelili břevno. Oba týmy chtěly vyhrát, což zápasu prospělo. Nakonec z toho byla spravedlivá remíza. My zkrátka v první půli opět doplatili na to, že nemáme v současné době vpředu zabijáka, který by ze dvou šancí jednu tutově proměnil.“

Blatná – Vimperk 2:2 (0:1)
64. Křivanec, 66. Motyka – 2. a 65. Chvosta.

„Do Blatné jsme si jeli pro bodíček, což se nám povedlo a jsme za něj moc rádi, ale mrzí mě červená karta Martina Tischlera, který mi bude chybět v příštím kole. První poločas skončil na šance 3:1 pro nás, podle toho by se zdálo, že jsme byli lepším týmem, ale byli to spíše domácí, kdo měl míč více na kopačkách. Ve druhé půli jsme chtěli co nejdéle držet vedení, znervóznět domácí, aby museli více a více otevírat obranu. To se nám dařilo, ale pak dostal Tischler druhou žlutou kartu, která tedy byla trochu přísná, ale respektuji ji. Bod jsme ubránili s vypětím všech sil, kluci makali, bojovali. Chválím celý tým. Po půlce sezony máme dvacet bodů, s tím jsme naprosto spokojení,“ shrnul utkání Michal Uhlík, trenér Vimperka.

Prachatice – Vodňany 2:3 (1:1)
10. a 52. Fischer – 22. Kunc, 72. a 77. Krejčí.

„Navázali jsme na špatný výkon z Vimperka a je z toho další porážka. Jsme ve velmi problematické situaci. Hráči si musejí uvědomit, že pro úspěch je třeba dát do hry také bojovnost, že bojují za Prachatice, které mají nějakou tradici. K výkonu se mi ani nechce vyjadřovat,“ shrnul situaci včera po utkání zklamaný Lukáš Kubát, trenér Tatranu Prachatice. Tým zpod Libína je po polovině soutěže třetí od konce a realitou začíná být to, že hráče v jarní části sezony čeká boj o záchranu.

Studenti z gymnázia pomohli hospicu

Prachatice - Výtěžek z adventního koncertu, který uspořádala sexta z prachatického Gymnázia, putoval přímo do Hospicu sv. J. N. Neumanna.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Krajská peněženka roste

České Budějovice – Jihočeský kraj bude v příštím roce hospodařit se 16,6 miliardy korun, přestože počítá s příjmy 15,2 miliardy korun.

Lyžařská sezóna na Mitterdorfu začíná

Mittendorf - Takovýto zasněžený start sezony si v lyžařském středisku Mitterdorf roky přáli a nyní se opět stal realitou.