Fotbalisté Tatranu se v těchto dnech naplno věnují letní přípravě, která je má co nejlépe připravit na další ročník v krajském přeboru. Tuto středu si Prachatice na své hřiště pozvaly tým TJ Netolice, který letos bude působit v I.B třídě. Domácí sice nehráli v úplně kompletní sestavě, ale i tak svého soupeře jasně přehráli. Rozhodnuto bylo takřka už po první půli.

Tatran Prachatice – TJ Netolice 5:2 (3:0) Branky: Cais 2, Kochma, Ryšánek, Lašák – Vlášek, Havel.

Tatran do zápasu vstoupil svižně a již v 8. minutě se zásluhou mladičkého Kochmy dostal do vedení. Do tohoto hráče bude prachatický klub zřejmě vkládat velké naděje, jelikož ještě v předešlé sezoně působil v dorostu. Ve 22. minutě to bylo už dva nula, když se hostující obranou prosmýkl Václav Cais. Ten samý hráč se prosadil i v 38. minutě. Proti jeho střele neměl netolický brankář téměř žádnou šanci. Opařené Netolice se v prvním poločase nezmohly na žádné větší šance a po většinu hrací doby se bránily.

,,Začátek utkání byl z naší strany skvělý. Hráči se dobře pohybovali a vytvářeli si dost šancí. Podle mě jsme mohli přidat více branek, ale mí svěřenci si někdy v zakončení počínali dost laxně," hodnotil svýma očima první půli trenér Tatranu Prachatice Josef Veselý.

Ve druhé půli se scénář hry příliš nezměnil. Prachatice byly stále hladové po dalších gólech. V pořadí třetí branku přidal v 57. minutě z pokutového kopu Kamil Ryšánek. Netolicím se přeci jen podařilo alespoň zkorigovat výsledek v 72. minutě, kdy se prosadil Vlášek. Jeho střelu nešťastně tečoval do branky jeden z bránících hráčů Tatranu. Hned za deset minut se ale brankově prosadil střídající Lašák, jenž Prachaticím opět vrátil čtyřgólové vedení. Závěr duelu ale přeci jen patřil Netolicím. Dvě minuty před koncem byl nejdůraznější ve vápně Havel, který vsítil druhý gól hostů.
„Samozřejmě mě těší vítězství, ale bylo vidět, že Netolice přijely v kombinované sestavě, kde hráli někteří hráči z rezervy. Proto jsme zřejmě v utkání dominovali. V naší hře se ale přesto objevily mezery. Určitě nám chyběl klíčový hráč Kamil Tobiáš, jenž by ale měl do dalších zápasů nastoupit," věří trenér Veselý.

Tatran ve svém přátelském zápasu uspěl, ale podle slov trenéra ho čeká ještě mnoho práce, jelikož tým je teprve v polovině přípravy. „S výkonem mančaftu v zápase s Netolicemi jsem byl vcelku spokojený, ale pořád nám chybí potřebná šťáva, která bude potřeba v mistrovských utkáních. Musíme se neustále zlepšovat, jelikož máme mladý tým, který má perspektivu," dodal na závěr odhodlaně Veselý.