Fotbalisty Táborska, kteří jsou bez ztráty jediného bodu po 3. kole v čele III. ligy, čeká na stadionu Kvapilovka proti Varnsdorfu náročná prověrka, po nedělní třetiligové výhře 3:0 v K. Varech ale půjdou Táborští i proti druholigovému favoritu s optimismem. Trenér Miloslav Brožek zve diváky do ochozů, aby vytvořili tu nejlepší kulisu. „Snad jsme je částečně pozvali tím, že v ČFL se nám daří, pohár však bude něco jiného, nebude to jednoduché, jsme teprve na začátku budování týmu,“ zdůraznil Brožek, jenž si i tak ale přeje postup. Pak by totiž do Tábora mohl přijet atraktivní prvoligový soupeř. „Pro naše hráče je to motivace, určitě se vydají. Utkání s Varnsdorfem bude zajímavou konfrontací s druhou ligou. Chceme ukázat, že i my máme kvalitu,“ uzavřel kouč Táborska.

Atraktivní podívanou slibuje středeční pohárové utkání v Písku. „Přál bych si někoho z první nebo druhé ligy,“ před losováním 2. kola Mol Cupu se pro klubový web dal slyšet trenér třetiligového FC Písek Milan Nousek – a přání se mu vyplnilo, u Otavy se dnes jeho svěřenci střetnou s prvoligovými Teplicemi, jejichž barvy hájí mj. Grigar, Jeřábek, Vondrášek, Shejbal, Hora a řada dalších známých hráčů.

Prvoligové Dynamo, které v nejvyšší soutěži má za sebou sérii tří porážek v řadě, mířilo ke středečnímu pohárovému utkání do Ústí nad Orlicí s cílem zvítězit. „V jakém složení nastoupíme a zda se do hry zapojí i hráči ze širšího kádru, to se rozhodneme až dle zdravotního stavu. Samozřejmě chceme postoupit, na druhé straně víme, že nás v neděli čeká v lize velice důležité utkání se Zlínem,“ připomněl trenér David Horejš. Chybět určitě bude Kladrubský, jenž v Mladé Boleslavi dostal červenou kartu.

Vedení Dynama upozorňuje, že tento čtvrtek a v pátek vždy od 13 do 18 hodin bude možno na pokladnách za tribunou Východ si zakoupit balíček vstupenek na nejbližší domácí zápasy se Zlínem (tuto neděli od 16.30) a s Plzní (20. až 22. září, termín bude upřesněn).