Postupové dostihy mezi Netolicemi a Horní Planou zatím celek z Prachaticka stále zvládá a udržuje si pětibodový náskok. O klid před závěrem sezony hrály celky Husince, Strunkovic a béčka Lažiště. S přehledem své zápasy zvládly. O záchranu bojující Vlachovo Březí opět padlo. Již jen o čest si zahrály Stachy se Lhenicemi.

Chelčice – Netolice 1:3 (1:2). Zápas začal zostra, hned po rozehrání se do šance dostával Mužík, ale míč skončil za brankou, z protiútoku se v druhé minutě prosadili domácí, přihrávku na malé vápno dokázal zužitkovat Šácha – 1:0. Prakticky vzápětí mohlo být srovnáno, když centr Pivoňky hlavičkoval do branky Pešek, ale brankář Novák předvedl bravurní zákrok. V minutě desáté se ke střele dostal netolický Křenek, jeho pokus jen těsně minul branku, tentýž hráč vyslal další balon na branku v 18. minutě, tentokrát do břevna. Ve 23. minutě se již skóre měnilo, Jirkovský si na pravé straně vyměnil míč s Peškem, utekl obráncům a předložil míč Vláškovi, který tváří v tvář brankáři nezaváhal – 1:1. Ve 27. minutě šli Netoličtí do vedení, Pešek obešel obránce na levé straně, ve vápně přihrál Šulcovi a ten prostřelil brankáře Nováka – 1:2. Domácí fotbalisté hrozili ze standardních situací, ale neuspěli. Do konce poločasu pak ještě ohrozil domácí branku aktivní Křenek a útočník Vlášek, ale ani jedna střela gólová nebyla. Druhý poločas přestali Netoličtí hrát. I tak měl velkou šanci Křenek v 69. minutě, kdy se dostal před brankáře, ale levou nohou vysoko přestřelil. V 73. minutě unikl Jirkovský na levé straně, domácí obránce ho zastavil faulem v pokutovém území a pískala se penalta. K ní se postavil kapitán Baloušek a trefil přesně – 1:3. O chvilku na to mohli vsítit branku domácí, po rohovém kopu se dostal ke střele na rohu vápna chelčický hráč, ale Šanda jeho ránu kryl. Do konce zápasu ještě dvakrát zasahoval domácí brankář Novák proti střelám Vláška a Lukáše, ale skóre se již neměnilo.

Stachy – Lhenice 3:3 (3:0). Na podzim dostali Králováci ve Lhenicích potupných pět gólů a měli hostům co vracet. Oba týmy sice nenastoupili v nejsilnějším složení, ale v 1. poločase se s tím evidentně lépe popasovali domácí. Již v 5. minutě dal Heidenreich vedoucí branku, pak v 15. minutě Záleský poslal do brejku Švihela a ten netradičně pravou nohou překonal hostujícího brankáře na 2:0. Pak se přece jen hra vyrovnala a bylo rušno před oběma brankami. Ve 30. minutě Švihel kopl rohový kop tak šikovně, že gólman hostí si ho sám srazil do branky – 3:0. Domácí opět ovládli utkání, dokonce dali čtvrtý gól, ale praporek pomezního byl v rozhodující chvíli nahoře a branka nebyla uznána. O přestávce by asi nikdo z přítomných na úspěch hostů nevsadil. Po pauze se začaly dít věci, které prostě k fotbalu patří. Domácí hráli až moc profesorsky a hosté z rychlých brejků pronikali lehce před brankáře Šebánka, který navíc neměl svůj den. V 50. minutě po pěkné akci snížil Mrkvička na 3:1 a v 65. minutě tentýž  hráč dorazil ve skrumáži míč do domácí branky a snížil na 3:2. Od té doby se hra přelévala od branky k brance, šance byly na obou stranách, ale nikdo se střelecky nemohl prosadit. Až v 90. minutě domácí brankář pouze vyrazil nepříliš prudkou střelu, spoluhráči ho nepodpořili a zcela volný Pelda vyrovnal na 3:3. Shrnuto, sečteno, podtrženo – zbytečně ztracené dva body pro domácí.

Lažiště B – Vlachovo Březí 2:0 (0:0). Pro hosty to byla poslední šance, jak bojovat o jiskřičku záchranářské naděje. V prvním poločase to ještě vypadalo, že by možná mohli něco urvat, ale po změně stran domácí Švec dvěma brankami o všem rozhodl definitivně. Naopak domácí mohou být teoreticky v klidu.

Husinec – Vyšší Brod 5:2 (2:1). Pouhý jediný bod zatím uhráli Husinečtí v jarní části soutěže. Výborné výkony z podzimu tak byly rázem zapomenuty. Tentokrát se tým vzchopil a ukázal svou sílu. Své kvality prokázal Kolář, který dal čtyři branky, jednu připojil Červík. Tři body jsou tedy v Husinci, ale stále ještě není v záchranářských bojích vyhráno.

Sedlec – Strunkovice 2:7 (1:3). Jako mávnutím čarovného proutku se Strunkovičtí dostali od 8. května do formy. Od té chvíle vyhráli všechny tři zápasy a mohou v klidu dýchat. Především si potvrdili, že mohou hrát dobrý fotbal na horní polovinu tabulky, což by si měli připomínat i do další sezony. Výhrou navíc přikovali Sedlec ve spodní části tabulky. Dvě branky dal Šabršula, po jedné Záhorka, Pelech, Mottl, Černý a Beneš.