Turnaj uspořádaly OS ČUS Prachatice, z.s. spolu s OFS Prachatice v rámci projektu ČUS Sportuj s námi.

Představilo se všech osm týmů, které hrají v tomto soutěžním ročníku dlouhodobou soutěž staršího žactva. Ty byly nalosovány do dvou čtyřčlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na 1x14 minut. Poté následovaly křížové semifinálové zápasy jak týmů na prvních a druhých místech, tak i na třetích a čtvrtých.

Skupinu A vyhrálo suverénně béčko Tatranu Prachatice, když porazilo 8:0 hráče ze Strunkovic, 5:1 soupeře ze Svaté Maří a 6:0 tým složený z fotbalistů Zdíkova a Stach. Ze druhého místa šli dál Strunkovičtí, kteří přehráli Stachy / Zdíkov 3:1 a remizovali bez branek se Svatou Maří. V souboji o místo třetí vyhrál kombinovaný tým Stach a Zdíkova nad Svatou Maří 3:0.

Skupinu B vyhráli bez porážky fotbalisté Vitějovic. Ti porazili 4:2 Volarské, 2:0 spojený celek Lažiště a Šumavských Hoštic a 3:1 Netolice. Ze druhého místa šli do semifinále kluci z Netolic. Ti si poradili s Tatranem Volary 3:1 a společenstvím Lažiště / Šumavské Hoštice 1:0. V souboji o místo třetí v této skupině vyhrál spojený tým Lažiště a Šumavských Hoštic nad Volarskými 2:0.

V bojích o páté až osmé místo nejprve Volarští zvítězili nad společenstvím Stachy / Zdíkov 1:0 a zajistili si zápas o 5. místo. Spojený tým Lažiště a Šumavských Hoštic pak přehrál 2:0 Svatou Maří a o soupeřích o pořadí bylo rozhodnuto. V souboji o místo sedmé vyhrála Svatá Maří 1:0 nad společenstvím Stachy / Zdíkov. Utkání o páté místo vyhráli Volarští, když zvítězili 3:1 nad společenstvím Lažiště / Šumavské Hoštice.

Velice dramatické byly souboje o nejvyšší čtyři příčky. Nejprve se favorizovaný Tatran Prachatice B natrápil s Netolicemi a vyhrál 3:2 brankou minutu před koncem zápasu. Druhé semifinále již mělo hladší vývoj a Vitějovičtí přehráli Strunkovické 4:0. Oba souboje o konečné pořadí pak přinesly pořádné drama. Netoličtí se v zápase o místo třetí rozešli smírně 1:1 se Strunkovicemi a na řadu musely přijít pokutové kopy. V těch měli přesnější mušku Netoličtí a zvítězili 3:1. Finále bylo bojem o každou píď hřiště, oba celky měly plno šancí, ale nakonec se béčko Prachatic rozešlo s Vitějovicemi smírně 0:0. A znovu musely rozhodnout penalty. V první sérii se trefili oba střelci. Ve druhé pouze ten Prachatický, ve třetí sérii nejprve Vitějovičtí srovnali, ale i Prachatičtí proměnili i poslední penaltu a stali se tak vítězi turnaje.

Konečné pořadí: 1. Tatran Prachatice, 2. TJ Vitějovice, 3. 1. FC Netolice, 4. Blaník Strunkovice nad Blanicí, 5. Tatran Volary, 6. Společenství Lažiště / Šumavské Hoštice, 7. SK Svatá Maří, 8. Společenství Sokol Stachy / Zdíkov.

Nejlepším střelcem turnaje se stal s dvanácti brankami Jan Hrbek z vítězného týmu.

V neděli 6. března se v prachatické sportovní hale hraje další turnaj, který je tentokrát určen pro mladší žáky.