Osmička týmů byla rozdělena do dvou základních skupin. V těch se hrálo systémem každý s každým na 2x15 minut a nejlepší dva celky z obou skupin postupovaly do křížového semifinále.

Jak vývoj zápasů ukázal, měla A skupina dva hlavní favority, a to obhájce prvenství Club 111 Prachatice a Absolutteam České Budějovice. Oba celky suverénně přehrály další dva účastníky této skupiny a v souboji o prvenství těsně zvítězil prachatický celek a vybojoval si právo hrát první semifinále.

Výsledky skupiny A: 1. Club 111 Prachatice (- Absolutteam ČB 5:4, Norton Prachatice 7:1, – Red Devils Karlsberg 13:0), 2. Absolutteam České Budějovice (- Norton 8:2, Red Devils 10:0), 3. FC Norton Prachatice (- Red Devils 8:1), 4. Red Devils Karlsberg.

Naproti tomu B skupina byla nesmírně vyrovnaná a až do posledních dvou zápasů nebylo jasné, kdo půjde do semifinále. Nakonec se z vítězství ve skupině radoval účastník krajské ligy Dynamo Jelimani Vimperk, které do semifinále doprovodili hráči ZČU Plzeň.

Výsledky skupiny B: 1. Dynamo Jelimani Vimperk (- ZČU Plzeň 7:3, – Strabag Prachatice 3:2, Hamilton Praha 11:1), 2. ZČU Plzeň (Strabag 3:2, – Hamilton Praha 3:3), 3. Strabag Prachatice (- Hamilton Praha 9:3), 4. Hamilton Praha.

Do semifinále tedy postoupila hodně silná čtveřice a tomu také odpovídala kvalita zápasů. Nakonec si cestu do finálového souboje proklestily nejlepší dva celky ze skupiny A. Club 111 zdolal po dramatickém boji ZČU Plzeň 5:4. Absolutteam České Budějovice pak přestřílel Dynamo Jelimany 8:4.

Souboj o třetí místo se již tradičně odehrává formou pokutových kopů. Jelimani spolu se ZČU připravili divákům i tak velké drama. Nakonec rozhodovala až čtrnáctá série a Dynamo Jelimani Vimperk zvítězilo 11:10.

Finále bylo absolutním vyvrcholením turnaje. Podruhé změřili síly hráči Clubu 111 a Absolutteamu. Ve vyrovnaném prvním poločase (1:1) měli míč více na noze hráči z Českých Budějovic, ale náskok si nevytvořili. Ve druhém poločase měli více ze hry futsalisté obhájce prvenství z Clubu 111 a nakonec také zaslouženě zvítězili 4:2 a obhájili prvenství.

„Ve finále se utkala opravdu nejlepší mužstva celého turnaje. Hrála se vynikající sálovka bez taktizování. Oba celky chtěly vyhrát útočnou hrou,“ vyzdvihl finálový souboj pořadatel turnaje Luboš Vlnatý a doplnil: „Musím poděkovat všem týmům, které se představily. Od základních skupin se hrála kvalitní sálovka. Díky i rozhodčím, kteří se při zápasech střídali.“

Nakonec vyli vyhodnoceni i nejlepší jednotlivci turnaje, a to na základě hodnocení rozhodčích ze zápasů celého turnaje. Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Patrik Sobolík, střelcem Pavel Janeček (oba Absolutteam) a hráčem David Pek (Dynamo Jelimani Vimperk).