K datu termínu odevzdání přihlášek do soutěží bylo do soutěží mužů přihlášeno 20 družstev, což by znamenalo hrát okresní přebor ve 12 účastnících dvoukolově a okresní soutěž mužů v osmi účastnících s modelem právě skončovšího ročníku, tedy dvakrát každý s každým a následné nadstavby.

Na konci minulého týdne však oddíl ze Čkyně oznámil, že ruší účast svého B mužstva mužů v soutěžích a dojde tak ke změnám v soutěžích. Dle Rozpisu soutěží se i při devatenácti účastnících hraje ve dvoustupňové soutěži. okresní přebor mužů bude tedy mít stále dvanáct účastníků s tím, že kromě vítěze okresní soutěže z Vitějovic sem postoupí i béčko Vimperka jako druhý tým skupiny o postup. Hrát se bude dvoukolově každý s každým.
Ke změně však dojde v okresní soutěži, kde zůstalo pouze sedm klubů (nově jsou zde Volary B a Stachy B, naopak končí dle informací z klubu v soutěžích Bivoj Stožec). STK OFS Prachatice tak připravuje čtyřkolový model. „Bude to sice náročnější na termíny zápasů, ale vměstnat se to do termínové listiny určitě dá," říká ke zvažovanému systému předseda STK Jiří Trněný.

Soutěže dorostu bude znovu organizovat OFS Strakonice a kromě okresů Prachatice a Strakonice budou hrát v soutěži i družstva z Písecka. Dle informací ze Strakonicka by měla mít soutěž sedm účastníků a pravděpodobně se bude hrát tříkolově.

Do okresního přeboru žáků se pro nový soutěžní ročník přihlásilo deset klubů. To znamená, že se bude v nové sezoně hrát dvoukolově každý s každým.

Další zvýšení počtu účastníků zaznamenal OFS Prachatice v kategorii starších přípravek. Je potěšitelné, že je u mládeže zájem o fotbal stále velice solidní. Do soutěže je přihlášeno patnáct družstev s tím, že Šumavan Vimperk postaví dokonce tři celky dle jednotlivých ročníků narození. Pro nalosování počet účastníků znamená, že bude několik vložených kol ve středečních termínech.

Do soutěže mladších přípravek je přihlášeno sedm celků. Bude se tedy hrát modelem dvou miniturnajů, přičemž sedmý celek bude mít volný los. Předběžně budou hracími termíny středy, pokud se kluby na losovacím aktivu nedohodnou na termínech jiných.