Čkyně – Soběslav 3:0 (2:0)

Stovka zmrzlých diváků očekávala spíše bojovný fotbal, ale opak byl pravdou, Čkyňští od začátku zápasu převzali otěže hry a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Raketový start do obou poločasů tak zajistil, že důležité body zůstaly ve Čkyni.

Při zranění domácí jedničky Holfelda musel naskočit do branky náhradník Josef Kainc a jako první ze čtyř čkyňských gólmanů vychytal domácím výborným výkonem první čisté konto v této sezoně. V 7. minutě zápasu si domácí vypracovali první výraznější ohrožení Kuníkovy branky, Král vybojoval rohový kop, který Sváta přesně posadil Frišovi na hlavu a ten se v podobných situacích nemýlí – 1:0. Po brzké obdržené brance se hosté neoklepali a nadále byli pod tlakem, ale další dvě velké šance zahodili Friš, Král i Valta. Ve 31. minutě už Čkyně nezaváhala a zaslouženě přidala druhou branku, Kuneš vybojoval ve středu hřiště míč, sklepl jej Frišovi a ten přesnou ulicí našel Valtu, který tváří v tvář přízemní střelou k tyči nezaváhal – 2:0. Čkyně nepolevila a tlačila se stále do šancí. Dva rohové kopy a dalekonosná střela Jelínka, to byla vizitka Soběslavi do konce prvního poločasu, a tak se šlo do kabin za velmi příznivého stavu pro domácí.

Domácí jistě měli v hlavách zápas z minulého týdne v Rudolfově, když po stejném poločasovém vedení nakonec podlehli 2:3. Tentokrát neponechali nic náhodě a raketový start do druhého poločasu korunoval Friš, když si pohrál s hostující obranou a poté přehodil bezmocného Kuníka – 3:0. Zápas se poté odehrával stále na polovině hostů a Čkyně tak nechtěla dopustit nějaké překvapení, ba naopak. V 61. minutě měl na hlavě gól Král, ale prázdnou branku trestuhodně netrefil. Čkyně se stále tlačila a chtěla soupeře zničit definitivně, ale velké šance neproměnili Friš, Kuneš, Král a ani Valta, jenž šel opět sám na branku, ale tentokrát byl Kuník proti. Hosté se ještě nadechovali k závěrečnému tlaku, ale jejich pokusy ztroskotaly na vynikající defenzivní zdi domácích či na brankáři Kaincovi. Když pak v 90. minutě nedal střídající mladíček Chalupa hlavou do prázdné branky čtvrtý gól domácích, rozhodčí Klátil ukončil utkání za jasného stavu 3:0!

„Veledůležité utkání jsme zvládli na jedničku a zaslouženě vyhráli. Chyběl nám zraněný Michal Šíp, v bráně Aleš Holfeld a v práci byl Lukáš Provod. Do branky tak nastoupil Pepa Kainc z béčka a zápas odchytal spolehlivě bez sebemenší chybičky. Směrem dopředu jsme podali opět kvalitní výkon a tentokrát mohu pochválit i výkon v obranné fázi. Po prvním poločase jsme vedli opět už 2:0 a všichni jsme měli ještě v hlavách zápas v Rudolfově a také jsme o tom o přestávce v kabině mluvili. Tentokrát se nám ale podařilo proměnit hned první gólovou situaci druhé půle a Pavel Friš nás dostal asi ve 47. minutě do vedení 3:0. Stejná situace nastala i v Rudolfově, kde jsme ale bohužel gól na 3:0 dát nedokázali, což by domácí asi zazdilo. Příští utkání hrajeme v dalekých Dačicích, kde to bude nesmírně těžké. Domácí jsou výborní směrem dopředu, ale my se pokusíme na ně dobře připravit a budeme chtít přivést alespoň bod, protože v naší situaci prostě musíme a soupeře si vybírat nemůžeme," komentoval zápas trenér Michal Uhlík.

Čkyně: Kainc – J. Vondrášek, Sváta, R. Provod, Turek – Valta, Martin Šíp, P. Vondrášek, Král (81. Chalupa) – Friš, Kuneš (72. Schwarz). Trenéři Michal Uhlík, Václav Turek st.

Patrik Krull