V dalším kole fotbalové I.A třídy to pro týmy z našeho okresu nebylo bodově nijak slavné. Bod bral doma Vimperk a v Bernarticích Vacov. Tatran na hřišti lídra tabulky neuspěl.

Vimperk – Hradiště 2:2 (1:1). Do Vimperka přijel tým, který bojuje o záchranu, a fanoušci čekali, že body zůstanou doma. „Celkově to byl zápas průměrné úrovně. Po prvním poločase jsem nebyl s výkonem vůbec spokojen. Ve druhé půli nám vyšlo prvních pětadvacet minut a šli jsme do vedení z penalty, kterou proměnil Pavel Samohejl. Kopal ještě jednu, ale tu neproměnil, což nás trochu v naší aktivitě utlumilo. Soupeři se pak podařilo vyrovnat, takže z toho nakonec byla dělba bodů, ale máme sedmadvacet bodů a jsme v klidu. Opět jsme ve druhém poločase sestavu prostřídali, takže dostali příležitost znovu mladí hráči,“ komentoval utkání Michal Uhlík, trenér Šumavanu Vimperk.

V dalším kole zamíří Vimperk na béčko Milevska, které již je z nejhoršího také venku, takže se může hrát pohodový fotbal, který by mohl potěšit oko diváka.

Dražice – Prachatice 3:0 (2:0). Na hřišti lídra tabulky se vždy hraje velice těžko. Tatran navíc nastoupil v okleštěné sestavě a na střídačce byli do hry připraveni trenér Kubát, gólman Hopfinger a do brány legenda prachatického fotbalu Chocholouš. „Sestavu ovlivnila marodka. Navíc se v sedmé minutě zranil Juroš a na hřiště jsem musel já. Pak musel dolu i Škopek, do brány šel Pepa Hopfinger a z brány do pole se přesunul Lukáš Opatovský. V prvním poločase byli domácí lepším týmem a nedařilo se nám pokrývat jejich klíčové hráče. Po změně stran to bylo z naší strany podstatně lepší a vytvořili jsme si tři či čtyři dobré šance, ale gólman Dražic nás vychytal. Pak přidali domácí třetí gól a zápas se jen dohrával. Porážka o tři branky je dost krutá, kluci bojovali a nemohu jim nic vytknout. Zkrátka zásah do sestavy byl až příliš velký. Výsledek hodíme za hlavu a soustředíme se na poslední dvě kola sezony. V nich nechci až tolik hledět na to, abychom za každou cenu bodovali, ale rád bych dal příležitost dalším nadějným dorostencům,“ uvedl Lukáš Kubát, trenér Prachatic.


V dalším kole Tatran přivítá na svém hřišti druhé Bernartice, takže se mají fanoušci na co těšit. Bernartice stále doufají v to, že Dražice nepřihlásí krajský přebor a tím by se otevřela cesta do vyšší soutěže ze druhého místa.

Bernartice – Vacov 1:1 (1:0). Bernartice do tohoto zápasu na domácím hřišti ještě ani jednou v této sezoně neprohrály, což hovoří za vše. Vacovské tedy nečekala ani trochu jednoduchá práce. „Opět jsme se potýkali se sestavou, příležitost tedy dostali mladíci z dorostu a poprali se s tím výborně. Hráli jsme odzadu, domácí si sice vypracovali nějaké šance, ale bylo to spíše na náhodu. Byl to souboj obran, obě dominovaly. Nakonec oba góly padly po standardních situacích. My vyrovnávali tři minuty před koncem zápasu Filipem Zittou. Pro nás je to z Bernartic super bod a odjíždíme spokojeni,“ komentoval utkání Stanislav Klas, vedocí vacovského týmu.

V předposledním kole se Vacovští rozloučí se svými fanoušky na domácím hřišti v souboji s Meteorem Tábor, který ještě bojuje o záchranu soutěže.