Jako první zasáhne do bojů z trojice z Prachaticka již dnes vpodvečer Lažiště, a to duelem v Třeboni. Oba celky hrají v klidném středu tabulky a poslední zápas si budou chtít užít. „Samozřejmě chceme vždycky vyhrát a věřím, že to bude v Třeboni dobrý fotbal s otevřeným hledím z obou stran. Diváci by mohli vidět dobrý fotbal a možná i nějaké ty branky," říká před utkáním předseda lažišťského klubu a dodává: „O víkendu nás čekají v Lažišti oslavy čtyřiceti let od založení fotbalového klubu v obci. Po obědě hraje mistrák naše béčko s Bělčicemi, od pěti bude na pořadu utkání našeho ženského týmu proti mužům nad padesát let. V neděli pak hraje naše áčko přátelák s Dynamem České Budějovice. Zveme všechny naše bývalé hráče a samozřejmě i fanoušky, aby se přišli podívat."
Šlágrem víkendu však bude zítřejší dopolední souboj Čkyně s Prachaticemi. Na Šumavu budou směřovat zraky fotbalových fanoušků z celého kraje. Domácí ještě potřebují získat bod k záchraně v soutěži a souběžně s duelem v Prachaticích se hraje i zápas v Kaplici, kam přijede Hluboká nad Vltavou. Tam zase musejí domácí vyhrát, aby měli teoretickou naději na setrvání v krajském přeboru.

Čkyňští již promarnili dvě šance na záchranu. Před čtrnácti dny doma prohráli s Jindřichovým Hradcem 0:2 a před týdnem v Lažišti 2:4. „Škoda, že se nám nepodařilo záchranu vybojovat dříve, teď budeme pod velkým tlakem," říká trenér domácích Jaromír Kainc a pokračuje: „Problémy s marodkou se nám nevyhnuly ani v posledním kole. V utkání v Lažišti se zranil Petr Vondrášek. Nebude ani náš kapitán Martin Kvapil, který je služebně v Německu. Nedá se nic dělat, musíme využít našich dorostenců. Nálada v týmu je bojovná, všichni chceme krajský přebor pro Čkyni udržet i pro příští sezonu. Musíme zápas odjezdit a potvrdit, že do této soutěže patříme."

Hosté budou v hodně složité situaci především s poskládáním týmu. Problémy se sestavou má v posledních týdnech trenér Josef Veselý stále a nyní mu zamotalo hlavu ještě nařízení utkání na desátou hodinu dopolední, kdy bude mít oddíl kolizi s dorostem. „Pravidelně nám chodí pomáhat dorostenci, protože chybí dost hráčů ze základu. Zítra však hraje dorost ve stejnou dobu svůj mistrovský zápas s Táborskem, a tak vůbec nevím, jak to budeme řešit, kolik vůbec dáme hráčů dohromady. Navíc je utkání sledované ze všech stran, protože domácí hrají o záchranu," hledí k utkání Josef Veselý a dodává: „Může se klidně stát, že z nedostatku hráčů nakonec půjdu na hřiště i já a možná i můj asistent Zdeněk Chocholouš."